De wankelmotor is betaalbaar terug bij Mazda
Hoewel Mazda bij velen bekendstaat als een merk van degelijke en burgerlijke auto’s, weten liefhebbers wel beter. Neem bijvoorbeeld de MX-5. Van modellen als een Mazda 2 gaat je autohart niet echt sneller kloppen, tenzij er een inspirerende aandrijflijn onder de motorkap ligt. Bijvoorbeeld: een wankelmotor!
Het Japanse merk levert momenteel al een model met rotatiemotor. De MX-30 heeft het soort motorblok als range extender. Hoe zit het in de Mazda 2?
Wankelmotor terug bij Mazda
Hoewel we bij een wankelmotor direct denken aan sportwagens als de Mazda RX-7, weten we ook direct dat een aandrijflijn in die vorm te mooi is om waar te zijn in 2023.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F09%2Fzc8yh03bz91l.jpg)
In de Mazda 2 wordt de 830 cc rotatiemotor dan ook gebruikt om een 17,8 kWh accupakket van elektriciteit te voorzien. Zo laat het doorgaans welingelichte Japanse Best Car Web weten. Aan het accupakket zit een 170 pk elektromotor gekoppeld die de wielen van de Mazda aandrijft.
Naast de Mazda 2 EV met range-extender blijft naar verluidt ook een 1,5-liter driecilinder, die bijgestaan wordt door een elektromotor, in productie. Het systeemvermogen van die aandrijflijn bedraagt 116 pk.
Nog wachten op definitieve cijfers en prijzen
Wat de prijzen en exacte specificaties zijn, is nog onduidelijk.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmazda-rotary-engine.jpg)
Je bent al te laat, als je een Volvo met dieselmotor wil kopen
Lees ook:
Ook interessant
-
Deze sportwagen van minder dan 45.000 euro komt nu eindelijk naar Europa
-
Bugatti-CEO: ‘Onze onderdelen zijn niet zó duur, koplamp kost maar 25.000 euro’
-
Waarom de DS N°4 Plug-in Hybrid een zwakke schakel is en heeft
-
Onderzoek toont aan: accu van elektrische auto verliest 2,3 procent per jaar, door snelladen verslechtert hij meer
-
Test op de rollenbank gaat helemaal fout: “Ik zou niet voor de schade betalen”
-
Getunede Supra wil imponeren, maar crasht voor de deur van Toyota-dealer
-
Deze te heet gewassen Nissan Skyline GT-R is eigenlijk een Suzuki en kost maar 3.624,95 euro
-
Elke rit kost je meer dan nodig: deze banden zorgen voor hogere brandstofkosten
-
Auto’s van Fiat mogelijk begrensd op 118 km/u om ze weer betaalbaar te maken: “Prijzen nu onnodig hoog”
-
Bugatti-topman leert eigenwijze YouTubers de les: “Dit is gevaarlijk”
-
China jat design van Duits automerk! In Stuttgart slijpen advocaten de messen
-
Consumentenbond test betrouwbaarheid: Japanse automerken scoren het best, maar ook deze nieuwkomer breekt door
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FStijn-Kuster1703-e1720450327879.jpg)