Lynk & CO zet vizier op miljoenste auto
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F10%2F1_01Sport.jpg)
Het is nog maar vijf jaar geleden dat Volvo en moedermerk Geely het fonkelnieuwe merk Lynk & Co oprichtten. Hoewel de betiteling ‘nieuweling’ terecht van toepassing is, verwacht het management van Lynk & Co over twee jaar al zijn miljoenste auto af te zetten.
De directie van Lynk & Co verwacht over twee jaar een miljoen auto’s te hebben verkocht. Dat is een ambitieuze doelstelling. Zeker wanneer je weet dat de fabrikant in zijn eerste vijf jaar op slechts de helft van het verkoopvolume zit. Het zustermerk van Volvo verkocht tot op heden zo’n 540.000 auto’s.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F10%2F5_01Sport.jpg)
Nieuwe markten
Lynk & Co breidt in razendsnel tempo zijn afzetmarkten uit. Het merk kwam als eerste in China uit en is inmiddels ook in Europa leverbaar. Binnenkort breidt de fabrikant zijn afzetgebieden verder uit en arriveert het label van het Chinese Zhejiang Geely Holding Group Co. in meerdere Aziatische landen, alsmede onder andere Kuwait en Israël. Ook in de Verenigde Staten wordt het merk actief. Op de nieuwe markten brengt het de producten volgens het abonnementsconcept en autodelen op de markt.
Lynk & Co in Nederland
Volgens het autovakblad Automotive News Europe wist Lynk & Co in de eerste negen maanden van dit jaar 40% meer auto’s af te zetten in China in vergelijking met vorig jaar. Van januari tot en met september ging er 147.960 stuks ginds de weg op. In dezelfde periode exporteerde het merk een kleine 8000 units naar Europa, waarvan een kwart via de abonnementsvorm werd afgeleverd. Op de Nederlandse markt is het label ook actief. Begin maart werd de eerste auto hier geregistreerd. Op 22 oktober werd het 1800e exemplaar op de Nederlandse weg toegelaten.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F10%2F4_01Sport.jpg)
6000 orders op eerste dag
Lynk & CO levert momenteel alleen de 01. Andere modellen volgen spoedig. Met de 09-crossover komt er spoedig een groter model bij. De 09 deelt zijn technische basis met onder andere de huidige S60 en XC90. De fabrikant toonde de auto onlangs in China. Alleen al op de eerste dag ontving de fabrikant 6.000 orders.
Lees ook:
Ook interessant
-
Man rijdt met BMW 7 Serie 1650+ km van London naar Madrid op een tank
-
Rekeningrijden: met deze 3 tips ben je zo goedkoop mogelijk uit
-
Mazda CX-60 ook verkrijgbaar met deze dieselmotoren
-
Duik in de prijslijst: de nieuwe Volkswagen ID.Buzz
-
Vakantie met de auto? Nederlanders twijfelen door prijs van benzine
-
Deze occasion wil je: McLaren 570S, ‘alsof je in de supermarkt loopt met een pinloze handgranaat’
-
Novitec haalt nóg meer vermogen uit Ferrari SF90 Stradale
-
Deze one-off Renault 5 komt recht uit een Disneyfilm
-
Nieuw Chinees automerk BYD komt naar Nederland
-
Met deze 5 auto’s van tractormerken mag je wél op de snelweg
-
Max Verstappen is het gezicht van de Honda e Limited Edition
-
Door deze primeur moet het wat veiliger worden op de weg