Eerste elektrische SsangYong op koers voor 2019
SsangYong wil de eerste fabrikant in het zogeheten C-SUV segment zijn met een volledig elektrisch aangedreven SUV die op grote schaal wordt gebouwd. De fabrikant werkt achter de schermen aan het project.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F04%2FSsangYong-SUV-Concept-3-Autovisie.nl_.jpg)
Mahindra
SsangYong zal voor het model een beroep doen op moedermaatschappij Mahindra, dat reeds een elektro-auto heeft ontwikkeld. De Indiase onderneming stelt naar eigen zeggen graag zijn magazijnen voor de Koreaanse divisie open, maar een topman van SsangYong geeft aan dat de samenwerking nu nog op een laag pitje staat. De synergie tussen beide bedrijven is nog beperkt en kan veel beter, zo legt de hooggeplaatste Koreaanse functionaris uit. Volgens hem heeft de samenwerking nu op kleine schaal plaats. Mocht de benodigde kennis zijn uitgewisseld dan zal de Zuid-Koreaanse autobouwer de elektro-SUV sowieso zelfstandig ontwikkelen. De productie heeft in Zuid-Korea plaats.
Sleutelrol
De elektro-SUV is essentieel in SsangYongs planning, aangezien het merk actief wil worden in China en de Verenigde Staten. De twee markten zijn de grootste in de wereld en als eerste rijp voor grootschalige verkoop van elektrische auto’s, zo verklaart de heer Mahindra tegenover Autovisie. Om te penetreren in de voor het merk nieuwe afzetgebieden moet de elektrische SsangYong een sleutelrol gaan vervullen.
Geen tussenstap
SsangYong zet de stap naar de elektro-auto zonder tussenkomst van de plug-in hybride. Het bedrijf is overtuigd van de marktverschuiving naar elektromodellen, zeker nu de prijs van de batterij onder druk staat en de kosten van een dergelijk model dus daalt. Een lagere prijs zal groot wagenparkbeheerders aanspreken, zodat de verkoop een boost krijgt, meent Mahindra.
2019
De auto zoals SsangYong hem nu ontwikkeld krijgt een actieradius van 300 tot 400 kilometer. In 2019 moet het model ook in de Europese showrooms staan.
Lees ook:
Ook interessant
-
Bugatti-topman leert eigenwijze YouTubers de les: “Dit is gevaarlijk”
-
China jat design van Duits automerk! In Stuttgart slijpen advocaten de messen
-
Consumentenbond test betrouwbaarheid: Japanse automerken scoren het best, maar ook deze nieuwkomer breekt door
-
“Waarom hangen in Nederland de verkeerslichten zo ongelofelijk hoog?” Het ministerie geeft antwoord
-
Dit zijn de beste auto’s van 2026 volgens vrouwen
-
Man in Ford Transit probeert supertraag te vluchten voor Nederlandse politie, hoeveel heeft hij gedronken?
-
3.750 euro boete, auto afgepakt en 3 maanden cel: Nederlandse hardrijders in Frankrijk flink aangepakt
-
Stellantis-merken als Peugeot en Citroën kunnen binnenkort Chinese benzinemotor van Leapmotor gebruiken
-
Alle nieuwe auto’s van 2026 (deel 5): goedkope Tesla en Xpeng P7
-
CJIB moet mogelijk 500 miljoen euro aan boetes terugbetalen: “De verhoging van het boetebedrag is ronduit misdadig”
-
Dit zijn de 6 veiligste auto’s van 2025 – en deze twee scoren het slechtst
-
Mercedes-Benz gaat 13.000 woningen bouwen in gigantische eigen stad: waarom doen ze dit nu?
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F10%2FSjoerd-van-Bilsen.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F04%2FSsangYong-SUV-Concept-2-Autovisie.nl_.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F04%2FSsangYong-SUV-Concept-1-Autovisie.nl_.jpg)