Miljoenste Mazda MX-5 terug naar huis
Hij was nog maar net gebouwd of hij vertrok al direct op wereldreis. De miljoenste Mazda MX-5 is nu echter uitgereisd en teruggekeerd naar Mazda’s hoofdkantoor in Hiroshima.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F04%2FMazda-MX-5-1-miljoen-Autovisie.nl_.jpg)
Tienduizend
Japan, Duitsland, België, Spanje, het Verenigd Koninkrijk, de Verenigde Staten, Canada, Australië en Nieuw-Zeeland. De miljoenste Mazda MX-5 heeft een wereldreis achter de rug waar de meeste mensen jaloers op zijn. In totaal heeft hij op 35 evenementen gestaan, waar hij gesigneerd is door meer dan tienduizend fans van de auto.
BEKIJK OOK: EERSTE TESTNOTITIES MAZDA MX-5 RF (2017)
Hoofdkantoor
Na de wereldreis, die een jaar duurde, is de vakantie nu echt voorbij. De miljoenste MX-5 wordt tentoongesteld op een bloemenfestival in Hiroshima begin mei en vervolgens wordt de auto tentoongesteld in het hoofdkantoor van Mazda. Hij blijft daarna in het bezit van Mazda en zal vermoedelijk in een museum worden getoond na de tentoonstelling in het hoofdkantoor.
Twee miljoen
Mazda wil nu op naar de twee miljoen. Let wel, over de vorige miljoen exemplaren deed Mazda 27 jaar. In het jaar 2000 stond de teller op 531.000 stuks. De tweede helft van het miljoen duurde dus bijna vijf jaar langer dan de eerste helft. Nog altijd niet gek voor een tweezits roadster, maar je hoeft de twee miljoenste MX-5 niet over een paar jaar al te verwachten.
Lees ook:
Ook interessant
-
De goedkoopste auto van Nederland is plots veel beter geworden: eindelijk een serieuze optie?
-
Zou je hier een half miljoen euro voor betalen? Elektrische Ferrari heeft kaal retrodashboard
-
Tesla heeft gigantisch imagoprobleem in Duitsland: “Driekwart brandt zijn vingers er niet aan”
-
Bestuurder krijgt ruim 1.000 euro boete bij snelheidsovertreding van 7 km/h, hoe kan dat?
-
Deze vijf snelle liefhebbersauto’s koop je nu voor het geld van een Polo
-
Dit is de reden dat je afgedankte windmolens langs de snelweg ziet liggen en de overheid daar blij mee is
-
Verkoopcijfers 2026: je raadt nooit wat in januari het populairste model was!
-
Hoe lang mag je doorrijden zonder apk en ben je nog verzekerd? “Kan je duur komen te staan”
-
Waarom de nieuwe Mercedes CLE Mythos meer dan tien keer zo veel kost als een gewone CLE
-
Mercedes stopt met huidige C 63 AMG, zijn opvolger krijgt meer cilinders
-
Er was slechts één manier om aan deze Mercedes-AMG GT Black Series te komen | Sjoerds Weetjes 490
-
10 jaar geleden werd het alcoholslot verboden, nieuw onderzoek laat zien hoe dom dat is