Zo ziet de Maserati MC20 met kentekenplaat eruit
Italianen hebben een naam hoog te houden als het gaat om autodesigns. Geef de heren een leeg vel papier en er komt een schitterend model tot leven. Maar één ding kunnen de Italiaanse ontwerpers blijkbaar niet, en dat is rekening houden met een houder voor een kentekenplaat.
Het is voor het gros van de heren ontwerpers een doorn in het oog: de kentekenplaat. Het is dat-ie er van de overheid op moet komen, anders zouden designers de registratieplaat altijd achterwege laten. Logisch, want het nummerbord doet direct afbreuk aan de creatie. En dan heeft het kenteken wereldwijd ook nog eens verschillende afmetingen.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F09%2FMC20-nummerplaat-achterkant-.jpg)
Alfa Romeo
Voor bijvoorbeeld het familiegezicht van Alfa Romeo hadden de ontwerpers compleet lak aan de plaats van het nummerbord. De heren en dames verzonnen een front rondom het legendarische merkwapen van de fabrikant. Centraal stond het logo van het Italiaanse merk, niet de kentekenplaat. Het in ons geval gele bord verhuisde naar de zijkant. De Alfa Romeo 156 trapte af en vele modellen volgden. Ook Bugatti stelt de grille in zijn ontwerpen centraal. BMW doet nu hetzelfde met de 4 Serie en toekomstige M3. De Duitsers plaatsen de kentekenplaat echter op de grille, waar een speciale plek is gereserveerd.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F09%2Falfa_romeo_gt_15.jpg)
Sticker officieel verboden
Maserati voegt zich nu bij dat rijtje met de vorige week gepresenteerde MC20. Het front met de getuite lipjes en het blinkende logo van de drietand op de grille laat geen ruimte over voor een kentekenplaat. Tenminste, zo lijkt het. Maserati lost het eenvoudig op. De bekende Trident wijkt voor de plaat, zo laat de woordvoerder van Maserati weten. Bij de sportauto wordt een beugel geleverd, die je ter hoogte van de grille monteert. Vervolgens bevestig je de nummerplaat erop. Voor wie dat niet wenst, kan het Maserati-wapen blijven zitten. De plaat kan dan als sticker op de voorzijde worden geplakt. Hoewel je dat regelmatig op sportwagens ziet, is het wel strafbaar aangezien de vereiste kentekenplaatcode er niet in staat.
Lees ook:
Ook interessant
-
Deze ‘supercar’ van BMW inmiddels als occasion bereikbaar
-
Wéér een! Zouden Porsche-klanten nooit moe worden van dit soort speciale edities?
-
Deze 5 sportieve coupés zijn inmiddels betaalbare occasions
-
Deze opvolger van de legendarische Lexus LFA klinkt nergens naar
-
Is deze 650 pk sterke sportwagen van Toyota een Toyota? Nee, zegt Toyota
-
Deze sportwagen is plots verboden in België: hoe zit het in Nederland?
-
Plan voor coolste Mazda sinds jaren staat plots op losse schroeven
-
Zo ontstond de relatie tussen Donkervoort en Audi | Sjoerds Weetjes 476
-
Nieuwe BMW M2 is heel cool, maar één aspect juist totaal niet
-
Toyota komt zelf met totaal nieuwe sportwagen en dat is raar
-
Waarom deze Porsche 911-occasion veel goedkoper is dan de rest
-
Getunede Supra wil imponeren, maar crasht voor de deur van Toyota-dealer
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F09%2FMC20-nummerplaat-voorkant.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F09%2FMC20-nummerplaat-voorkant.-.jpg)