Volkswagen Touareg ‘betaalbaar’ terug in Nederland
De duurste personenauto van Volkswagen is terug: de Touareg. Het model werd sinds 2020 niet meer in Nederland geleverd, maar is nu met andere aandrijflijnen toch aantrekkelijk voor ons land. De gigant is ook direct een stuk goedkoper.
December 2019 lieten we nog de Touareg V8 TDI zien, destijds de krachtigste versie van het model. Voor de versie met 421 pk en 900 Nm sterke dieselmotor betaalde je meer dan 124 mille. De 3.0 V6 TDI 4Motion met 231 pk had een prijskaartje van 81.125 euro. De versie met 286 pk kostte meer dan 91 mille.
De Volkswagen Touareg is terug in Nederland
De vernieuwde Volkswagen Touareg is in Nederland betaalbaarder dan die oudere modellen. Dit is te danken aan de elektrificatie – of aan de BPM (het is maar hoe je het bekijkt).
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F07%2Ftouaregrehybrid4.jpg)
De vernieuwde Volkswagen Touareg is altijd een plug-in hybride, diesels of enkel benzinemotoren zijn niet leverbaar. Er zijn twee smaken: Luxe Elegance eHybrid en R eHybrid. Die eerste heeft een prijskaartje van net geen 90 mille en beschikt over een 381 pk sterke aandrijflijn bestaande uit een 3,0-liter V6 en een elektromotor. De R heeft dezelfde opzet maar biedt 462 pk aan systeemvermogen. Beide versies mogen 3.500 kilogram trekken, hebben vierwielaandrijving en zijn voorzien van een automaat met acht verzetten.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F07%2Ftouaregrehybrid3.jpg)
Het uiterlijk van de R onderscheidt zich door 20 inch wielen, blauwe remklauwen en blauwe stiksels in het interieur. Wil je opvallen met je R? Dan kan je kiezen voor de kleur Silicium Grey. Deze matgrijze kleur is enkel te bestellen voor de duurste Touareg.
Duurste VW dit jaar nog op de markt
Volkswagen verwacht de eerste nieuwe Touareg in december van dit jaar te leveren.
Volkswagen Touareg V10 TDI
De Volkswagen Touareg werd ooit geleverd met een dikke V10. In onderstaande video neemt Peter Hilhorst je mee in de destijds krachtigste personenautodiesel ter wereld.
Ode aan de diesel: Volkswagen Touareg 5.0 V10 TDI en BMW X5 M50d
Lees ook:
Ook interessant
-
Volkswagen komt toch niet met ID.2: zo heet de elektrische Polo
-
“Japanners, die ooit de Europese markt veroverden, kijken nu toe hoe de Chinezen dat kunstje herhalen”
-
Genesis-modellen dit jaar nog in Nederland, maar pas vanaf 2027 zijn het geen luxe Hyundai’s
-
F1-coureur (19) crasht met 300.000 euro kostende Mercedes, enkele dagen nadat hij deze ophaalde
-
Wat betekent dit groene bord op een parkeerplaats?
-
Duik in de prijslijst: dit kost de nieuwe Mercedes-Benz GLB in Nederland
-
Na bijna 10 jaar is hier het eerste beeldmerk van de Tesla Roadster, maar dat valt behoorlijk tegen
-
Dit is de snelle auto van Olympisch kampioen Jutta Leerdam, en dit kost hij in Nederland
-
AMG-CEO geeft toe dat viercilinder in Mercedes C 63 een misser was: “Ze worden uit productie genomen”
-
De goedkoopste auto van Nederland is plots veel beter geworden: eindelijk een serieuze optie?
-
Zou je hier een half miljoen euro voor betalen? Elektrische Ferrari heeft kaal retrodashboard
-
Tesla heeft gigantisch imagoprobleem in Duitsland: “Driekwart brandt zijn vingers er niet aan”
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FStijn-Kuster1703-e1720450327879.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F07%2Ftouaregrehybrid14.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F07%2Ftouaregrehybrid12.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F07%2Ftouaregrehybrid9.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F07%2Ftouaregelegance3.jpg)