Waarom komen er zo extreem veel Chinese automerken naar Europa?
Xpeng, Nio en BYD, het zijn slechts een paar merken die zijn komen overwaaien vanuit China. Maar waarom komen er zo extreem veel Chinese automerken naar Europa? We kloppen aan bij BYD (Build Your Dreams), de grootste fabrikant van elektrische voertuigen ter wereld, om antwoord te krijgen op die vraag.
Tijdens ons bezoek aan het hoofdkwartier van BYD in Shenzhen stelde we deze vraag aan Li Yunfei, hij is general manager van het merk. Het antwoord maakt direct duidelijk waarom ook veel andere fabrikanten ineens op Europa gefocust zijn.
Europa is geen makkelijke markt voor Chinezen
Li Yunfei zegt dat BYD altijd al de stap naar Europa wilde maken en dat het past bij het merk dat zich wil profileren als internationaal bedrijf. Toch is dat sneller gezegd dan gedaan. Waarom? Simpelweg omdat Chinese auto’s in Europa verkopen veel energie en tijd kost. Denk aan het opzetten van een dealernetwerk, marketing en ook de andere (veiligheids)regels waaraan de auto’s moeten voldoen. Dit alles terwijl het Chinese automerk in eigen land nog extreem veel groeipotentie heeft.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F04%2FSeal-City-3.jpg)
In China rijden zo’n 250 miljoen auto’s rond, daarmee is de markt ongeveer gelijk aan Europa. “In augustus wordt naar verwachting de vijf miljoenste EV ter wereld verkocht”, stelt Yunfei. Het grootste deel van die auto’s rijdt in China rond.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F07%2FNew-First-Picture-1_0.jpg)
In China stonden in 2022 meer dan 2,3 miljoen EV’s geregistreerd, toen het wereldwijde aantal op 4,2 miljoen lag. Volgens Europese autofabrikantenvereniging ACEA was in 2021 het percentage elektrische auto’s in Europa 0,8 procent. Nieuwere betrouwbare cijfers zijn er niet. In China is 0,92 procent van de auto’s een EV (2022).
Waarom komen er zo extreem veel Chinese automerken naar Europa?
Hoewel die cijfers dicht bij elkaar liggen, is er toch een duidelijk verschil. “De reden dat wij naar Europa gaan, is omdat daar simpelweg meer potentiële klanten voor ons zijn. Ongeveer 1 op de 3 mensen die momenteel in China een EV wil en kan kopen heeft er al een. In Europa is dit momenteel ongeveer 1 op de 4/5. (…) Daarbij worden er in Europa minder elektrische auto’s geproduceerd dan in China”, zegt de general manager tegen Autovisie. Onduidelijk is hoe hij exact aan deze cijfers komt. Ondanks dat er in China minder potentiële klanten zijn, doet BYD er goede zaken.
Lees ook:
- Consumentenbond test betrouwbaarheid: Japanse automerken scoren het best, maar ook deze nieuwkomer breekt door
- 10 procent van de nieuwe auto’s in Spanje is nu Chinees: gaan we hetzelfde zien in Nederland?
- Test BYD Seal 6 DM-i: "Iedere rit voelt als een onaangekondigde s.o."
- BYD wil Toyota omverwerpen: 'Niet alle bekende merken gaan dit overleven'
Ook interessant
-
Zuid-Koreaanse president: ‘China heeft Korea ingehaald op technologisch gebied, of zelfs overtroffen’
-
Xiaomi is een van de succesvolste Chinese automerken: dit is het geheim van de fabrikant
-
China dwingt zuinige auto’s af: zware EV’s mogen nog maar 15,1 kWh per 100 kilometer verbruiken
-
Smart-designers kijken af bij techgigant en laten nu deze auto zien
-
Gloednieuwe Ford Mondeo voor 18.000 euro is jammer genoeg niet wat het lijkt
-
Chinese SUV probeert Range Rover-stunt na te doen, maar faalt hopeloos en sloopt trap op berg
-
Chinese merken kunnen niet tegen kritiek en betalen verklikkers om die te melden
-
China’s volgende supercar krijgt wel een brandstofmotor
-
Xiaomi moet meer dan 100.000 EV’s herstellen na tragisch incident
-
Auto kopen op Chinese webshop: is het goedkoper dan bij dealer?
-
Europees merk verkoopt lachwekkend weinig auto’s in China en vertrekt
-
Deze Italiaanse designstudio komt met krankzinnige conceptauto: langste nieuwe auto
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FStijn-Kuster1703-e1720450327879.jpg)