VDL Nedcar blijft tóch BMW’s bouwen! Althans, delen ervan…
Drie jaar geleden kondigde BMW aan te stoppen met de bouw van Mini’s bij VDL Nedcar in Born. De Limburgse fabriek moest op zoek naar een nieuwe klant. En die heeft het gevonden: BMW.
Toen BMW in 2020 bekendmaakte niet verder te willen met VDL Nedcar waren de zorgen in Born groot. Een nieuwe opdrachtgever vinden zou niet makkelijk worden.
VDL Nedcar batterijen maken
Gelukkig is er nu wederom een deal gesloten met BMW. Niet voor de productie van auto’s, maar van batterijmodules. In ieder geval tot 2035 gaat VDL er zo’n 125.000 maken.
Nieuwe opdrachtgevers
Dat wil overigens niet zeggen dat de zoektocht naar nieuwe opdrachtgevers voorbij is. Met de accudeal wordt slechts 10 procent van de productiecapaciteit in Born gevuld.
Soap gaat door: streep door samenwerking VDL Nedcar en Canoo
Het is niet zo dat er duizenden werknemers nodig zijn. Uiteindelijk zullen slechts enkele tientallen zich bezig houden met de assemblage van de batterijen. VDL is nog steeds in gesprek met andere partijen.
Verlies van veel banen
Vooralsnog met weinig succes, dus verliezen vanaf november zo’n dertienhonderd medewerkers (vaste en tijdelijke) hun baan. Dat is ongeveer een derde van het totale personeelsbestand.
Werknemers van Nedcar hebben in de afgelopen maanden meerdere keren het werk neergelegd om een betere ontslagregeling af te dwingen. Er zouden eerst achtienhonderd mensen hun baan verliezen.
Laatste Mini in maart 2024
Nedcar zegt in gesprek te zijn met een aantal andere auto- en busfabrikanten om ook voor hen batterijen te gaan maken. De laatste nieuwe Mini loopt in maart volgend jaar in Born van de band.
Lees ook:
- Deze prachtige, unieke BMW-occasion heeft een nogal smaakgevoelige kleur
- Waarom BMW na felle kritiek toch vasthoudt aan zeer omstreden verkoopstrategie
- Vergeten BMW-hybride is 30+ jaar oud en nog steeds indrukwekkend: moderne versie kost 10.000 euro
- Veelzijdig, sportief en bloedmooi: Deze occasion is de wens van veel autoliefhebbers
Ook interessant
-
Geen cv of diploma: BMW haalt zijn automonteurs van Reddit
-
Exclusieve Mini is ideale sportieve occasion als je geen vrienden hebt
-
Mercedes ontkent deal met BMW: ‘We hebben onze eigen motoren’
-
Deze hoogpotige occasion is sportief en kost maximaal 10.000 euro
-
Zo werkt de AI-laadklep van de BMW iX3
-
BMW schrapt schermen: is dit de toekomst van auto-interieurs?
-
Met deze occasion kun je bij een zakenpartner aankomen
-
Deze gezins-occasion is lekker eigenwijs en sportief
-
Deze 20.000 euro kostende occasion is praktisch en rijdt lekker
-
Gaat Mercedes motoren inkopen bij hun aartsrivaal?
-
Dit zijn de vijf gevaarlijkste auto-gadgets
-
Kun je straks nog autorijden zónder AI aan boord? “Nu zijn die systemen soms nog beroerd”
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2Fa20221101-claudia-1468.jpg)