Tesla onthult: zoveel Tesla-rijders hebben betaald voor gebakken lucht
Bestel je een Tesla, dan kun je in Nederland voor 7500 euro de zogeheten Full Self-Driving Capability bestellen (in de VS kost de optie 15.000 dollar). Krijg je dan ook Full Self-Driving Capability? Nee. Maar toch leggen mensen er geld voor neer, kennelijk.
Dat Tesla de aanduiding Autopilot gebruikt voor zijn verzameling semi-autonome rijassistenten is al een beetje dubieus, maar de benaming Full Self-Driving Capability is gewoon misleidend. Als je de optie aanvinkt, krijg je alle Autopilot-functies – die ‘slechts’ Level 2 autonoom zijn – plus verkeerslicht- en stopbordherkenning.
Tesla-baas Elon Musk belooft en belooft
Tesla-baas Elon Musk belooft al bijna tien jaar lang dat volledig zelfrijdende Tesla’s over een paar maanden op de markt zullen verschijnen. Maar die belofte is al bijna tien jaar lang niet uitgekomen. In Amerika heeft Tesla een betaversie van FSD uitgerold, maar ook die is niet volledig autonoom.
Geheimhoudingsverklaring voor FSD Beta
In eerste instantie eiste Tesla een geheimhoudingsverklaring van FSD Beta-gebruikers. Ze mochten niks zeggen over de werking van het systeem. De Amerikaanse RDW, de NHTSA, kreeg er lucht van en vroeg Tesla om uitleg. Het merk stopte daarna met het gebruik van een geheimhoudingsverklaring.
Sindsdien verschijnt de ene na de andere video op Youtube waarin FSD Beta gevaarlijke fouten maakt, zoals plotseling richting een tegenligger sturen, door rood rijden, wegafzettingen en anders obstakels over het hoofd zien, de verkeerde weghelft kiezen, en nog veel meer.
Zoveel Amerikanen hebben FSD besteld
Tesla zelf – dus niet Elon Musk – geeft toe dat volledig zelfrijdende auto’s nog ver weg zijn, als ze er ooit komen. De fabrikant heeft deze week bekendgemaakt hoeveel Amerikanen de Full Self-Driving-optie hebben besteld: ruim 285.000. Dat betekent overigens niet dat ze allemaal 15.000 dollar hebben betaald. Voorheen was FSD veel minder duur.
Tesla-bestuurder rijdt slapend met Autopilot op Duitse autobahn
Waar hebben die mensen nou voor afgerekend? Voor een belofte min of meer. Dat hun Tesla ooit, ergens in de toekomst, zelfrijdend zal worden. Wanneer in de toekomst? Dat weet niemand. Want zelfs bij grote autoconcerns begint de twijfel toe te slaan. Ze hebben honderden miljarden in zelfrijdende techniek gestopt, maar tot nu toe zijn de resultaten niet om over naar huis te schrijven.
Lees ook:
- Afgeschreven leasebakken: Tesla Model 3 en Polestar 2 nu aantrekkelijk voor jou?
- Gaat de rijkste man ter wereld een autofabriek openen op de maan? De visie van Tesla-baas Elon Musk
- Onderzoekers vinden lek in beveiliging Tesla Model 3: “Hackers kunnen van alles doen"
- Zelfrijdende Tesla nu écht naar Nederland, maar je wordt voor de gek gehouden
Ook interessant
-
Slaat kostenbesparing door? Deze Tesla Model 3 heeft geen radio
-
Tesla geheimzinnig over geblokkeerde auto’s: let op bij occasions
-
Nieuwe motie moet redding zijn voor youngtimers: “Dit zou enorm goed nieuws zijn”
-
Benzine duur door oorlog Iran, maar zo tank je wél goedkoop: “Scheelt 100 euro per 1.000 kilometer”
-
Nieuwe Alpine A110 zou alleen als EV komen: “We werken nu toch aan brandstofmotor”
-
Duik in de prijslijst Hyundai Nexo: dit kost de waterstofauto in Nederland
-
Geen busje, maar ‘grand limousine’! De Mercedes VLE is een rijdende huiskamer en bioscoop in één
-
Vijf cilinders, instelbare schroefset en 400 pk: competition limited is Audi RS 3 voor fijnproever
-
Jutta Leerdam krijgt peperdure G-Klasse van vriend Jake Paul, dit kost haar tweede auto
-
Mercedes gaat nieuw platform bouwen met techniek van het Chinese Geely
-
Porsche Cayenne Electric S krijgt aantal pk’s waar zelfs Satan van schrikt
-
BMW i8 wordt bereikbaar, daarom leggen YouTubers er wankelmotoren en zescilinders in
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2Fa20221101-claudia-1468.jpg)