Samenwerking Alpine-Lotus nog niet beklonken
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F03%2F9Lotus-Type-132.jpg)
Hoewel Alpine en Lotus zelf aankondigden hun toekomstige sportwagens gezamenlijk te ontwikkelen, is volgens Lotus-directeur Matt Windle nog niets definitief.
Windle houdt de deur op een kier. Hij zegt in gesprek met het Britse AutoCar dat het nog niet vast staat dat de Alpine en Lotus tezamen een sportwagen uitbrengen. De twee merken bekijken nu op welk vlak ze kunnen samenwerken en of het voor beide partijen interessant is.
Geen concurrentie op dezelfde markt
De Lotus-topman bekijkt het positief: “Als we doorgaan zullen het verschillende auto’s zijn, omdat we niet met elkaar willen concurreren op dezelfde markt. Op dit moment vordert het project in het tempo dat we zouden verwachten.”
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F03%2F8Lotus-Type-132.jpg)
De technische basis wordt gelegd door het zogeheten LEVA-platform. Lotus noemt de auto intern Type 135 EV. Hij staat voor 2026 gepland. Binnen de Engelse autobouwer wordt dat model als Esprit aangeduid en binnen Alpine staat het model te boek als de opvolger van de A110. Voor de aandrijving zorgt een elektrische aandrijflijn, die uit de koker van Lotus moet komen. De Engelsen verzorgen bovendien de architectuur.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F01%2FAlpine-toekomst-205-ev.jpg)
De ontwerpafdeling van Renault levert het ontwerp van de Alpine aan, maar besteden de productie vervolgens aan Lotus uit. De naam van de elektrische Alpine is gelinkt met het verleden. Autovisie onthulde anderhalf jaar geleden al dat Alpine de aanduidingen M65-EV, M45-EV en M45-H2 registreerde.
Familie-uitbreiding voor Lotus en Alpine
Volgens Windle is het design reeds bevroren. Voordat de auto komt, heeft Lotus zijn modellengamma flink uitgebreid. Naast de kakelverse Emira komt de Eletre. De crossover vormt de technische basis voor een kleinere SUV en een sportsedan vormt. Daarna volgt de Type 135, die intern ook Esprit wordt genoemd.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F03%2F5Lotus-Type-132.jpg)
Bij Alpine wordt eveneens aan verdere familie-uitbreiding gewerkt. In thuishaven Dieppe, waar dit jaar vermoedelijk meer dan 3.000 sportcoupés worden gemaakt, gaan de Fransen een crossover maken. Daar blijft het niet bij. Alpine plant een modellengamma met meerdere modellen voor diverse segmenten.
Lees ook:
Ook interessant
-
Het lijkt alsof de Alpine A390 ijspegels aan zijn neus heeft hangen
-
Deze Alpine heeft de mooiste spruitstukken aller tijden
-
Noemt Alpine zijn nieuwste model nou echt een teer zieltje?
-
Opel Corsa ineens fors goedkoper: dit is de oorzaak
-
Wordt W1 leukste McLaren ooit? Dit moet hem veel beter maken
-
Autoverzekering veel duurder: dit gebeurt er de komende jaren
-
Gelekt! Dit is de nieuwe MG 4
-
Mitsubishi Outlander PHEV krijgt het moeilijker dan z’n voorganger
-
Goedkoopste BYD snel in Nederland: dit is de verwachte prijs
-
Zo makkelijk kun je een ‘zelfrijdende’ Tesla voor de gek houden
-
Koop deze vrachtwagen! Dan krijg je er zes heel speciale Porsche 911’s bij
-
Bovag: ‘Voer weer subsidie in, want particulieren kopen geen EV’s meer’