Rolls-Royce kondigt radicale koerswijziging aan
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F02%2FP90439003_highRes_coachbuilt-masterpie.jpg)
Dat bijna alle fabrikanten inzetten op elektrische auto’s, is geen nieuws meer. Ook Rolls-Royce kondigt nu de radicale koerswijziging aan. “Tegen het einde van 2030 zal er geen V12 meer zijn”, zegt CEO Torsten Müller-Ötvos tegen Autocar.
Hoewel een elektrische aandrijflijn bij sommige autoliefhebbers pijn doet in het hart, passen elektromotoren eigenlijk goed bij het Britse luxemerk. Met V12’s probeerde Rolls-Royce immers een zo stil en soepel mogelijke rijbeleving te verzorgen. Echter, elektromotoren kunnen dit nog beter.
Van V12 naar EV
Hoewel Rolls-Royce dus afstapt van de V12 en zich gaat focussen op elektrische auto’s, kan je als liefhebber van het merk – met een flinke portemonnee – nog wel een auto met V12 bestellen.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F11%2FDuik-in-de-prijslijst-Rolls-Royce-prijzen-2022-FOTO-001.jpg)
De huidige modellen van Rolls-Royce: de Dawn, Wraith, Cullinan, Phantom en Ghost blijven te bestellen met brandstofmotor. Hoewel deze auto’s nog wel geüpdatet kunnen worden, voorziet de CEO geen opvolger met brandstofmotor voor de modellen.
Geen hybride Rolls-Royce
Müller-Ötvos bevestigt dat Rolls-Royce een harde koerswijziging doorvoert en geen tussenstap zal maken met een hybride aandrijflijn. Direct van V12 naar EV dus!
Eerste elektrische auto van Rolls-Royce
Rolls-Royce liet eerder al het eerste elektrische model van het merk zien: de Spectre EV. De auto lijkt op de Wraith maar is wat ronder. Met de elektrische auto kan je zo’n 520 kilometer volgens WLTP rijden. Hoe groot de batterij is, hebben de Britten nog niet laten weten. Naar schatting is het zo’n 112 kWh.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F10%2F5_SPECTRE-UNVEILED-%E2%80%93-THE-FIRST-FULLY-ELECTRIC-ROLLS-ROYCE_REAR.jpg)
Vanuit stilstand sprint het net geen 3.000 kilogram wegende kolos naar 100 kilometer per uur in 4,5 seconden. Dit is te danken aan een aandrijflijn die goed is voor 585 pk en 900 Nm.
Groene zaterdag: Elektrische auto’s richting wintersport in rij voor laadpaal
Het prijskaartje van de eerste elektrische auto van Rolls-Royce is zo’n half miljoen euro. De eerste exemplaren van de Spectre worden volgens de planning in het vierde kwartaal van 2023 aan klanten geleverd.
Lees ook:
Ook interessant
-
Negatieve stroomprijs: dit kun je verdienen met opladen elektrische auto
-
Opladen elektrische auto met kabel over stoep vaak verboden: check jouw gemeente
-
EV Supertest 2025: dit is de mínst krachtige kandidaat
-
EV Supertest 2025: dit is de duurste én zwaarste kandidaat
-
EV Supertest 2025: is Alpine A290 GTS als ‘lichtgewicht’ kansrijk?
-
Goedkoop elektrisch rijden kan met deze Duitse occasion
-
Elektrisch? Welnee, jongeren willen liever diesels en benzineauto’s
-
EV niet in trek? ‘Duurdere brandstof maakt ze vanzelf gewild’
-
Model Y-concurrent drijft spot met Tesla in Nederlandse reclame
-
Deze kolos van Rolls-Royce gaat in 4 tellen naar 100 km/h
-
Mercedes G 580 EQ vs. MHero 1: welke EV is de beste 4×4?
-
EV-rijders betalen plots fors meer aan de publieke laadpaal