Polestar levert eerste auto’s aan Hertz
Amper twee maanden na het sluiten van een mega-overeenkomst levert Polestar de eerste auto’s aan autoverhuurbedrijf Hertz. Er volgen er nog bijna 65.000!
In april tekenden Polestar en Hertz een contract voor de levering van 65.000 auto’s van het Zweedse merk aan de Amerikaanse verhuurmaatschappij. En nu al is de sleuteloverhandiging een feit. De Zweden leveren de 2, maar dat is nogal logisch. Het leveringsprogramma van het merk bestaat momenteel uit slechts één model. Dat verandert in de komende jaren, te beginnen eind dit jaar. Dan neemt Polestar de 3 in zijn programma op. Na de 3 komen de 4 en 5. Maar ondanks de uitbreiding van Polestars richt Hertz zich nu op louter de 2, ondanks dat alle auto’s in een tijdsbestek van vijf jaar worden geleverd.
Geplande groei
De verkoop aan Hertz is voor Polestar een interessant volume, want het zijn er meer dan Polestar tot op heden van de 2 wist af te leveren. Toch is het een fractie van wat het Zweedse merk op jaarbasis wil gaan verkopen. In de eerste vijf maanden van dit jaar leverde het merk 32.000 stuks uit, maar dan de helft van het tot op heden gerealiseerde verkoopresultaat dus. De bedoeling is echter dat er op termijn op jaarbasis zo’n 290.000 exemplaren de showrooms verlaten. De groei komt enerzijds door uitbreiding van het modellengamma, anderzijds door uitbreiding van het aantal verkoopmarkten. De Nederlandse markt behoort tot een van de eerste afzetgebieden. De auto’s zijn verder ook in bijvoorbeeld België, Zweden en Duitsland leverbaar, om enkele van de 25 verkooplanden te noemen. Frankrijk behoort niet tot de verkoopmarkten. Daar mag het merk niet in de verkoop.
Droomauto Polestar 1
Polestar en Hertz hebben via een andere overeenkomst een Polestar 1 beschikbaar in de Droomauto-vloot. De plug-in hybride is reeds uit productie. Van de vierpersoons coupé bouwde Polestar 1500 exemplaren.
Video Polestar 2
Lees ook:
Ook interessant
-
Snik! De 634 pk sterke B8 GT zal de allerlaatste échte Alpina zijn
-
Volkswagen ID.7 haalt 941 kilometer range, maar daar heeft niemand wat aan
-
Chinees? Welnee, de betaalbaarste Polestar komt gewoon uit Europa
-
Hè hè! Toyota heeft eindelijk door dat bZ4X een slechte naam is
-
Deze auto’s komen in 2025 nieuw op de markt (deel 5)
-
De beste 9 Europese SUV’s: stijl, prestaties en veelzijdigheid
-
Deze Volkswagen had eigenlijk een Cupra willen zijn
-
Deze auto’s komen in 2025 nieuw op de markt (deel 4)
-
Extreemste Skoda Citigo is een diesel om Porsches mee te pesten
-
Duik in de prijslijst: dit kost de MG 3 inclusief opties
-
Vraag Porsche Taycan stort in, brandstofmodellen juist populair
-
Elektrische auto kopen? Bij MG krijg je nu duizenden euro’s korting