Over drie maanden is er van het merk Jaguar weinig meer over
Met Land Rover gaat het uitstekend, met Jaguar niet zo. Het merk stopt in juni met de productie van de XE, XF en F-Type, waardoor er nog maar drie modellen overblijven.
Dat Jaguar met de XE, XF en F-Type stopt, heeft een reden. De Castle Bromwich-fabriek waarin ze worden gebouwd, moet worden aangepast voor de productie van bodypanelen voor nieuwe modellen.
Nieuw tijdperk Jaguar
Jaguar verkoopt binnenkort dus alleen nog de I-Pace, E-Pace en F-Pace. Volgend jaar begint een volledig nieuw tijdperk voor het merk, want dan gaat alles op de schop.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F03%2Fjaguar_xf_sportbrake_75_06e204fb11930bde.jpg)
Jaguar wordt een volledig elektrisch merk en onthult in 2025 een vierzits Porsche Taycan-concurrent met ruim 600 pk. Daarna is het de beurt aan een SUV in de klasse van de Bentley Bentayga.
Alle modellen, ook de grote luxesedan die na de SUV komt, staan op een nieuw platform, dat JEA heet. De aankomende EV’s van Jaguar hebben niks te maken met de huidige I-Pace, die al in 2018 verscheen.
Niet meer te configureren
Terugkomend op de XE, XF en F-Type. Die zijn nog wel een tijdje te bestellen, maar niet meer samen te stellen. In de laatste productieweken bouwt Jaguar een groot aantal vaste configuraties.
Het merk hoopt in de komende weken genoeg auto’s te kunnen maken om de maanden tot de introductie van nieuwe modellen te kunnen overbruggen. Dat is waarschijnlijk geen probleem, want de vraag naar de XE, XF en F-Type is al tijden bijzonder laag.
Verkoopcijfers bijzonder laag
Vorig jaar verkocht Jaguar wereldwijd ruim 2.600 F-Types, zo’n 10.000 XE’s en 11.000 XF’s. Bij ons is de situatie niet best. In 2023 kochten drie Nederlanders een XF, vijf een XE en negen een F-Type.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F03%2Fjaguar_f-type_75_r_convertible_8_05e004040c7c0965.jpg)
De totale verkopen van Jaguar in Nederland kwamen vorig jaar uit op slechts 172 auto’s. Zelfs Aiways, Nio en Smart deden het beter, met respectievelijk 177, 251 en 188 verkochte (elektrische) voertuigen.
Lees ook:
Ook interessant
-
Een jaar te laat? Waarom we denken dat Mini zich heeft vergist met deze speciale Victory Edition
-
Volkswagen doet Apple na met dit model genaamd Neo, wordt deze ook goedkoper?
-
Genomineerd voor Milieuleugen van het Jaar! Dit merk gaat te ver met greenwashing, vinden critici
-
Duurtest Leapmotor B10: is dit de beste elektrische auto voor 30.000 euro?
-
Volkswagen Tayron en Tiguan ineens fors goedkoper: dit kosten ze in Nederland
-
Honda neemt verlies van 13,5 miljard euro en schrapt plots zijn elektrische auto’s, wellicht was ‘0’ niet de juiste naam
-
Raar! Deze nieuwe Ferrari heeft een ‘spoiler’ ín het interieur
-
Max Verstappen niet enige Nederlander tijdens F1 Shanghai: Esmee (20) – “Ontevreden als ik niet win”
-
BMW-topman: “50.000 mensen bestelden onze nieuwe SUV zonder erin te hebben gereden”
-
Nieuwe motie moet redding zijn voor youngtimers: “Dit zou enorm goed nieuws zijn”
-
Benzine duur door oorlog Iran, maar zo tank je wél goedkoop: “Scheelt 100 euro per 1.000 kilometer”
-
Nieuwe Alpine A110 zou alleen als EV komen: “We werken nu toch aan brandstofmotor”
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2Fa20221101-claudia-1468.jpg)