Deze bizarre GMC Hummer EV kan je gewoon in Nederland kopen
Veel grote Amerikaanse auto’s zijn in Nederland niet bij een dealer leverbaar. Niet vreemd, want gigantische energieslurpende voertuigen zijn veelal niet handig en duur in ons land. Dat maakt deze Hummer EV die in Amsterdam staat erg bijzonder.
De auto is nieuw uit Amerika geïmporteerd, waar hij sinds 2022 leverbaar is. Autovisie reed vorig jaar al met de pick-up.
De GMC Hummer EV
De GMC Hummer EV mag je in Nederland niet rijden met een B-rijbewijs. De elektrische auto weegt 4.037 kilogram terwijl de personenauto rijbewijsgrens 3500 kg is. Dit betekent dat je een vrachtwagenrijbewijs nodig hebt.
Het forse gewicht is mede te danken aan het gigantische accupakket. De capaciteit van het accupakket bedraagt 170 kWh. Hiermee komt hij 530 kilometer ver.
Dat is een mindere actieradius dan de 22 centimeter langere pick-up die leverbaar is met groter accupakket. Opladen kan altijd met 350 kW middels een 800-volt boordnet.
De auto die wordt aangeboden is een GMC Hummer EV First Edition die standaard vierwielsturing heeft. De achteras kan maximaal 10 graden draaien tot een snelheid van 48 kilometer per uur. Hierdoor is de draaicirkel slechts 11,3 meter. Meer dan 2 meter minder dan de versie zonder vierwielsturing.
Te koop in Nederland
De voor Nederland bijzondere GMC Hummer EV heeft een flink prijskaartje. De verkoper vraagt er 211.145 euro voor. In Amerika is de SUV leverbaar vanaf iets minder dan 100.000 dollar. Daarbij gaat deze elektrische auto je in de toekomst veel geld kosten aan wegenbelasting, zoals het een echte Hummer betaamt.
Lees ook:
Ook interessant
-
Nederlanders in de fout: hoe je wél mistlampen moet gebruiken
-
Duurtest BMW i5 Touring: hoe presteert hij in de winter?
-
Dubieuze uitgaven CEO en grote kosten: dit EV-merk is nu failliet
-
Dit is het allergrootste schip om auto’s te vervoeren
-
Video: wéér crasht een Ferrari F40, ditmaal die van Lando Norris
-
BMW E15? Deze creatie wil je hebben in je mancave
-
Chrysler zet elektrische cross-over in de ijskast. Is dit het einde?
-
Video: monteur crasht prijzige Ferrari F40 tijdens testrit
-
Opnieuw Toyota’s het populairst onder criminelen: dit is waarom
-
Snik! De 634 pk sterke B8 GT zal de allerlaatste échte Alpina zijn
-
Volkswagen ID.7 haalt 941 kilometer range, maar daar heeft niemand wat aan
-
Chinees? Welnee, de betaalbaarste Polestar komt gewoon uit Europa