Toyota Prius Plug-in kan opladen met zonne-energie
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F06%2FToyota-Prius-Plug-In-zonnepaneel.png)
De Toyota Prius Plug-in wordt optioneel leverbaar met een zonnepaneel. Waar het eerst gebruikt werd om het interieur op temperatuur te houden kan het nu voor het eerst de auto ook daadwerkelijk bijladen.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F06%2FToyota-Prius-Plug-In-zonnepaneel.png)
Het zonnepaneel voor het dak is niet nieuw. Op de vorige generatie Toyota Prius was het ook al leverbaar, maar toen werd het alleen gebruikt om ervoor te zorgen dat het interieur op temperatuur bleef. Nu is het paneel ook daadwerkelijk aangesloten op het 8,8 kWh accupakket van de Toyota Prius Plug-in hybrid. Je moet niet verwachten dat je op een zonnige dag opeens honderden kilometers kunt rijden op zonne-energie, maar het helpt wel het brandstofverbruik met zo’n tien procent terug te dringen volgens Toyota.
Airconditioning
Als de auto geparkeerd is, kan het zonnepaneel de accu’s bijladen. Als de auto in beweging is, wordt de energie die het zonnepaneel opwekt niet direct gebruikt om de auto op te laden. Het was volgens Toyota efficiënter om de stroom juist te gebruiken voor de verlichting, de airconditioning en de elektrische ramen. Daar wordt dan ook de grote winst behaald. Waar normaal de verbrandingsmotor iets harder moet werken om die zaken van energie te voorzien, wordt hij nu ontlast. In totaal moet de Prius Plug-in zo’n 35 kilometer op stroom kunnen rijden.
BEKIJK OOK: VIDEO HYBRIDE GENERATIEKLOOF: NIEUWE TOYOTA PRIUS VS EERSTE GENERATIE PRIUS
Najaar
De Toyota Prius Plug-in wordt later dit jaar beschikbaar. Ook het optionele zonnepaneel moet dan meteen geleverd gaan worden. In de Verenigde Staten zullen ze er nog even op moeten wachten. Voor die markt moet er eerst een nieuwe botsproef met het paneel worden uitgevoerd.
Lees ook:
Ook interessant
-
Deze occasion wil je: Renault Sport Spider, exclusieve tweezitter
-
Dubbel pijn: Ferrari F40 Barbie-auto crasht
-
Dit zijn de 5 duurste landen om benzine te tanken
-
Waarom de nieuwe iPhone handig is voor Tesla-eigenaren
-
Duik in de prijslijst: de nieuwe Mercedes-Benz E-klasse
-
Meer dan 50% van de Nederlanders overweegt geen Chinese elektrische auto
-
Deze goedkope elektrische sportwagen koop je voor het geld van een Golf
-
Mercedes-AMG verliest langzaam zijn cilinders: de nieuwe GLC Coupé 43 en 63
-
Dit is de duurste elektrische occasion van Nederland
-
De toekomstige Nissan Micra als hot hatch!
-
Is de 911 S/T de duurste, puurste en lichtste Porsche?
-
Je raadt nooit de motor van deze caravan/camper-Volkswagen T1