Op deze manier wordt de Toyota GR86 toch betaalbaar in Nederland
Autorijden in Nederland is duur, helemaal als je en nieuwe auto koopt die op papier veel uitstoot. Om deze reden was de Toyota GR86 niet echt een aantrekkelijke auto in Nederland.
Autovisie heeft de Toyota GR86 nog twee weken in de duurtestgarage staan. Hoewel we veel plezier beleefden aan een coupé, blijft de Japanner een zwaar minpunt achter zich aanslepen: zijn prijs.
Dit kost de Toyota GR86 nu
En dan hebben we het niet over de netto catalogusprijs. Die is voor de instapper namelijk iets meer dan 32 mille. ‘Koopje’, hoor ik je denken. In Nederland kwam hier echter nog een flink bedrag bij.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F07%2F60A2874.jpg)
Met bijna 7 mille aan BTW en net geen 25.000 euro aan BPM, kocht je de Toyota GR86 voor 66.000 euro. De betaalbare sportcoupé is in Nederland dus nooit echt betaalbaar geweest.
Zo wordt de sportcoupé toch betaalbaar
Maar daar moet verandering in komen. Nu de eerste Toyota GR86 officieel uit productie is, lijkt er een volgende generatie op de planning te staan. Dit meldt het doorgaans welingelichte Autocar.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F07%2F60A1893.jpg)
Een nieuwe Toyota GR86 zou niet meer een ongeblazen 2,0-liter boxermotor hebben, maar de kleinere driepitter die je kent van de GR Yaris. Deze 261 pk sterke aandrijflijn zou bijgestaan worden door een elektromotor. Volgens het Britse medium krijgt de GR86 dus een hybride-aandrijflijn. In dat geval zou de auto in Nederland een stuk goedkoper worden door minder BPM-straf.
Toyota heeft nog geen nieuwe GR86 aangekondigd noch enige geruchten bevestigd.
Lees ook:
Ook interessant
-
180.000 euro, appartement en een Toyota Corolla: gouden medaille-winnaars krijgen mooie prijzen
-
Dit is de beste elektrische Toyota, maar die is niet perfect
-
Controversieel uiterlijk nieuwe Nissan Juke maakt reacties los: “Dat wilden we juist”
-
GT3-motor, handbak en minder dan 1.500 kg: Porsche 911 GT3 S/C is de droom van iedere cabriorijder
-
Nissan brengt nieuwe SUV met BMW-trekjes naar Europa: “Zo‘n model hebben we nu nog niet“
-
Diesel en benzine in Duitsland 17 cent goedkoper: dit bespaar je op een tank ten opzichte van Nederland
-
Porsche Cayenne Coupé breekt in tweeën na botsing met boom
-
Ruim, een ‘superaccu’ en 24.000 euro: is de MG4 Urban jouw volgende auto?
-
Veel meer verkeersdoden in 2025! Fietsersbond wil maximumsnelheid omlaag naar 30 km/h
-
Parkeerboete gekregen? Check die goed, want scanauto’s maken zo’n 500.000 fouten per jaar
-
Hyundai splitst Ioniq af als apart merk! Althans, in dit land…
-
Bentley zet EV-plannen op laag pitje, trekt stekker uit elektrische Bentayga
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FStijn-Kuster1703-e1720450327879.jpg)