Het eerste exemplaar van de laatste Honda NSX brengt recordbedrag op
Nog maar één productiejaar is er weggelegd voor de iconische Japanse sportwagen: de Honda NSX. In zijn afscheidsjaar wordt het model enkel nog als gelimiteerde Type S gebouwd. Het eerste exemplaar van deze laatste serie heeft afgelopen weekend een recordbedrag opgeleverd op een veiling.
De Amerikaan Rick Hendrick, eigenaar van Nascar-team Hendrick Motorsports, legt 1,1 miljoen dollar (zo’n 934.000 euro) voor de auto neer. Hij legde ook al 1,2 miljoen dollar neer voor de eerste versie van het vorige model. Al dit geld gaat niet naar Honda, maar naar goede doelen.
Geen Honda maar een Acura NSX
De laatste versie van de Honda NSX zal het H’tje op de motorkap dragen, maar ook de A van Honda’s luxemerk Acura. De sportauto wordt in de Amerikaanse staat Ohio gebouwd en op de Amerikaanse markt als Acura verkocht. Van de oplage van 350 stuks dragen er 300 de A. De resterende exemplaren beschikken over de H op de bumper.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F08%2F2022-Acura-NSX-Type-S_018.jpg)
In totaal worden er nog 350 exemplaren van de Honda NSX gebouwd, waarvan maximaal 70 in de kleur Gothan Grey Matte Metallic. Een van deze 70 wordt nu klaargemaakt voor Rick Hendrick.
Extra licht
Naast het extra bijzondere kleurtje krijgt auto nummer 1 ook het optionele ‘Lightweight Sport Package’ ter waarde van 13.000 dollar (zo’n 11 mille). Voor dit geld krijg je carbon-keramische remmen met zilveren remklauwen, een carbon motor-afdekkap en carbon afwerking in het interieur.
Bruter en sneller
Naast het dikkere design van de Type S-versie van de Honda NSX, stopt het merk ook daadwerkelijk meer vermogen achter de voorstoelen. De aandrijflijn levert 26 pk meer dan het origineel. Dit komt neer op een systeemvermogen van 600 pk en 667 Nm aan koppel.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F08%2F2022-Acura-NSX-Type-S_019.jpg)
Deze paarden in de Honda NSX worden niet enkel geproduceerd door de 3,5 liter grote V6 met zijn twee turbo’s. De brandstofmotor krijgt hulp van maar liefst drie elektromotoren. Wil je meer weten over de laatste versie van de Japanse sportcoupé, bekijk dan hier alle info over de Acura NSX Type S.
Lees ook:
Ook interessant
-
Nieuwe Donkervoort P24 RS: ‘Sommigen kiezen voor 250.000 euro aan opties’
-
Dikke onvoldoende! Deze onbetrouwbare auto kun je beter niet kopen, zegt Consumentenbond
-
Van de range van elektrische auto’s blijft in de winter niks over! Deze test bewijst het
-
Jaguar is bang dat zijn nieuwe luxe-EV afschrijft als een malle! Dealers vrezen voor de oplossing
-
Deze Italiaanse designstudio komt met krankzinnige conceptauto: langste nieuwe auto
-
Ook België wil tolvignet invoeren: 125 euro om over de wegen te rijden
-
Gruwelijk lelijke roze kentekens sinds 2026 in Frankrijk, maar waarom?
-
Neemt Porsche afscheid van geliefde PDK? Tekeningen tonen opvallende viertraps versnellingsbak
-
Grote plug-in hybride-SUV nu voor minder dan 30.000 euro in Nederland: dit krijg je voor het geld
-
Deze unieke Bugatti lijkt 25 jaar oud, maar is gloednieuw en kost 20 miljoen euro
-
Mitsubishi bouwt samen met grootste computerfabrikant nieuwe bussen: kan deze elektrische camper wel overtuigen?
-
Meer dan 900 mensen per dag hebben dit probleem met hun auto, wat deze gadget van 35 euro voorgoed oplost
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FStijn-Kuster1703-e1720450327879.jpg)