“Ferrari gaat nieuwe fabriek neerzetten”
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F08%2FSchermafbeelding-2021-08-04-om-10.46.15.png)
Nu Ferrari heeft aangekondigd met een elektrisch aangedreven model te komen, moet de fabriek in het Italiaanse Maranello gereed worden gemaakt voor de bouw van een dergelijk model. Volgens persagentschap Bloomberg kondigt de Italiaans fabrikant later deze week aan hoe het dat gaat doen.
Ferrari zal op datzelfde moment aangeven hoe het de toekomst van elektrisch aangedreven modellen ziet en wat we van het Italiaanse bedrijf kunnen verwachten. Volgens Bloomberg gaat Ferrari aankondigen dat het ruimte heeft gevonden nabij zijn productiefaciliteit in Maranello. Daar creëert de autobouwer een derde productielijn, die specifiek voor elektrovoertuigen is.
Fabrieken en ontwikkelingscentra
De Italianen beschikken nu over twee fabricagelijnen, een voor de V8-types, een voor de V12-modellen. Naast de bouw van een productielijn investeert Ferrari ook in een ontwikkelingscentrum voor accupakketten. De fabrikant zal zijn plannen tijdens de investeerdersdag, aankomende donderdag (16 juni), bekendmaken. Naar verluidt presenteert de CEO, Benedetto Vigna, een vierjarenplan voor het merk, dat met name ingaat op de Italiaanse EV-strategie.
Elektrificatie van het programma
De sportwagenbouwer wil in 2025 zijn eerste volledig elektrisch aangedreven model introduceren. Het is de volgende fase binnen de elektrificatie van het leveringsprogramma. De Italianen bieden reeds geëlektrificeerde modellen aan. De SF90 Stradale trapte af en kreeg een vervolg in de vorm van de SF90 Spider.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F06%2FFerrari-296-GTB-1.jpg)
Daarna kondigde het merk de 296 GTB als opvolger van de F8-reeks aan. De levering van de V6-hybridesportwagen start binnenkort, net als die van de 296 GTS met inklapbare hardtop. De gelimiteerde LaFerrari beschikt al eerder over een hybride-aandrijflijn.
Video geëlektrificeerde Ferrari-modellen
Autovisie stelt de geëlektrificeerde modellen aan je voor. Alles over de SF90 Stradale hoor en zie je hier. Wil je alles over de 296 GTB weten, klik dan hier. Benieuwd naar de eerste Ferrari met elektro-ondersteuning? Hier ga je naar de video!
Lees ook:
Ook interessant
-
Dit voorstel van Honda maakte Nissan kwaad bij fusiegesprek
-
Volvo XC60 oogt anders en is plots duizenden euro’s goedkoper
-
EV-rijders betalen plots fors meer aan de publieke laadpaal
-
Hoe Audi minder auto’s gaat verkopen om meer geld te verdienen
-
In dit land is de Porsche 911 de bestverkochte nieuwe auto
-
De Nissan Ariya Nismo rijdt geweldig, maar heeft één groot nadeel
-
Deze Kia EV4 komt de Volkswagen ID.3 een oplawaai geven
-
Dit prototype van de nieuwe BMW M3 heeft 18.000 Nm koppel!
-
Lucid bouwt volstrekt overbodige elektrische auto’s, vindt het merk zelf
-
Zo zien de compacte Volkswagen ID.1 en ID.2X eruit
-
Goed nieuws voor occasionkoper: prijs gebruikte Tesla is gekelderd
-
Hè hè! Peugeot e-3008 en e-5008 krijgen eindelijk fatsoenlijk vermogen