Dit wordt de allereerste Tesla Model S met een dikke 6,2-liter V8
Het is een echte trend: een brandstofauto ombouwen tot een volledig elektrisch model. Met name op het gebied van klassiekers is het bijna vreemd als er van een model nog géén elektro-versie bestaat. Andersom gebeurt het vrijwel nooit. Toch is dat precies wat YouTuber Rich Rebuilds van plan is met zijn Tesla’s.
De techneut heeft al veel ervaring met zowel elektrische als brandstofauto’s. Zo deelde hij onlangs nog een video over een Mini Cooper, die hij – je raadt het al – van een elektrische aandrijflijn had voorzien. Hybride is hem ook niet vreemd, want hij bouwde eerder bijvoorbeeld al een BMW i8 die flink in de kreukels had gelegen.
Tesla
Ook met Tesla’s heeft hij ervaring. Een paar maanden geleden bouwde hij bijvoorbeeld zijn eigen elektrische Cyberquad. Nu gaat de YouTuber voor iets heel anders. De Tesla Model S, die hij eerder al met zijn vrienden sloopte in een video, wordt samen met twee andere donor-Tesla’s gebruikt om één en ’s werelds eerste Model S met V8 te maken.
LS Swap
De motor die gebruikt wordt heeft een slagvolume van 6,2 liter en levert 426 pk. Het motorblok komt uit een Chevrolet Camaro uit 2010 en is gekoppeld aan een handgeschakelde zevenbak. Een aandrijving uit de fabriek van General Motors. dus. Hiermee is de Tesla de zoveelste ‘LS swap’ die we op YouTube zien.
In de neus
Toch is deze swap net even iets anders. De Tesla Model S heeft namelijk veel onderdelen niet die een brandstofauto wél heeft. Een transmissietunnel, een motorruimte en een brandstoftank, standaard zit het er allemaal niet in. Daarnaast haalt de YouTuber het accupakket onder de auto vandaan. Omdat de accu ook fungeert al belangrijk onderdeel van het chassis, moet hij uitzoeken hoe hij de bodemsectie weer kan versterken. Of ‘m dit allemaal gaat lukken is nog de vraag. Rich Rebuilds is immers nog maar net begonnen met zijn project.
Leuk om te rijden
Of de Tesla Model S een V8 nodig heeft? Natuurlijk niet, maar het is wel een gaaf project. Dat elektro-kracht sowieso veel plezier biedt voor in de toekomst, bleek onlangs weer. Op het politie-oefenciruit in Lelystad ging de Model 3 Performance, met z’n nieuwe V2 Track Pack, de strijd aan met de nieuwe BMW 430i. In welke wij het meeste rijplezier beleefden, zie je in deze video.
Lees ook:
- Model S en Model X uit productie: zo weinig heeft Tesla er wereldwijd nog op voorraad
- Tesla Model S en Model X uit productie! Maar niet omdat vrijwel niemand ze meer koopt
- Voor 25.000 euro rijd je al een grote, elektrische premium-occasion
- Gebruikte EV kopen? Dit kosten alle Tesla-modellen als occasion
Ook interessant
-
Chinese autofabrikant bedenkt autostoel met ingebouwd toilet: stoppen langs de weg wordt overbodig
-
Deze techniek schuilt er zoal achter de enorme ‘grille’ van de nieuwe Mercedes-Benz C-klasse!
-
Gaat dit stuur van 2.500 euro de Mercedes EQS eindelijk succes brengen?
-
Waarom deze Rolls-Royce Project Nightingale een enorme verspilling van ruimte is
-
Nissan introduceert binnenkort eerste elektrische auto met revolutionaire accu
-
27.990 euro en gebouwd in Oostenrijk: deze onbekende EV wil Europa veroveren
-
Na deze Volkswagen Golf Falco Edition zijn we benieuwd: zou er een Frans Duijts-versie komen?
-
Deze Renault 4 Plein Sud is leuk, maar we dagen Renault uit: kom met een volledig open Plein Air!
-
CJIB stapt naar Tweede Kamer! Zelfs het bureau dat verkeersboetes int, vindt ze veel te hoog
-
Racestrepen op afroep! Bij Porsche werken ze aan striping die je aan en uit kunt zetten
-
Topman Ford vindt Chinese auto’s fantastisch. En wil ze daarom weren uit de Verenigde Staten
-
Benjamin Leuchter (38): “Verstappen doet mee? Mooi, dan probeer ik hem te verslaan”
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FStijn-Kuster1703-e1720450327879.jpg)