Remco Slump
Remco Slump Nieuws vandaag
Leestijd: 1 minuut

Autokopers wantrouwen Chinese merken, maar vinden het erger dat Tesla van Elon Musk is

Uit onderzoek blijkt dat Europese autokopers met wantrouwen naar Chinese merken blijven kijken. Maar opvallend genoeg vinden ze het erger dat Tesla van Elon Musk is.

Hoewel, opvallend… Elon Musk is natuurlijk een controversiële figuur, die er nogal rechts-extremistische denkbeelden op nahoudt en zowel de Duitse AfD-partij als de Britse activist Tommy Robinson steunt. ‘I bought this before Elon went crazy’-bumperstickers zijn niet voor niets zo populair.

Elon Musk heeft negatieve impact op Tesla

Uit het recente Electric Vehicle Intelligence Report blijkt dat bijna 40 procent van de Europese autokopers vindt dat Elon Musk een negatieve impact heeft op het imago van Tesla. Slechts 25 procent zegt dat over de banden van BYD met de Chinese overheid.

Geen verrassing! Deze drie beloftes van Tesla-topman Elon Musk kwamen niet uit in 2025

Net geen 60 procent van de respondenten van het onderzoek heeft een negatieve mening over Musk. In de afgelopen maanden lijkt dat de Europese Tesla-verkopen echter niet te beïnvloeden. De verkopen van het Amerikaanse elektromerk zitten juist weer in de lift.

Recordverkopen voor Chinese merk BYD

Dat komt deels door de torenhoge brandstofprijzen en het feit dat het afgelopen jaar voor Tesla niet best was, dus de huidige verkoopcijfers zijn al snel een verbetering. BYD – dat wordt beschuldigd van moderne slavernij – laat in Europa recordverkopen zien en gaat ook in Nederland uitstekend.

BYD pakt groot pijnpunt van moderne auto’s aan met gadget van 33 euro

Bij ons registreerde het Chinese merk in de eerste zeven maanden van dit jaar bijna 4.400 auto’s, wat een stijging is van 113 procent ten opzichte van vorig jaar. Bij Tesla daalde het aantal auto’s op kenteken met 5 procent naar 6.969 exemplaren.

Blijf op de hoogte van het belangrijkste autonieuws

Bepaal zelf je autonieuws. Volg Autovisie in Google Discover en krijg het belangrijkste nieuws, tests, occasions en video’s in jouw feed.

Foutje gezien? Mail ons. Wij zijn je dankbaar.

Remco Slump
Geschreven door Remco Slump

Heintje Davids van Autovisie. Begon in 2005 als stagiair en kwam terug in 2007, 2013 én 2022. Rijdt een BMW-motor, maar zou liever een 850CSi hebben.

Het interessantste autonieuws rechtstreeks in je inbox

Meld je aan voor de Autovisie nieuwsbrief, dan praten wij je ieder weekend bij over het interessantste autonieuws.