‘Audi brengt productie Q8 E-tron onder in Brussel’
Goed nieuws voor de Audi-fabriek in Vorst, want het moederconcern brengt naar verluidt de productie van de volgende generatie Q8 bij Audi Brussels onder. De fabriek maakt momenteel alleen de E-tron in twee varianten.
Aan de ontwikkeling van de volgende generatie Audi Q8 wordt momenteel hard gewerkt. De auto komt er ditmaal niet alleen met verbrandingsmotoren, ook een elektrische versie staat op de agenda. In 2026 moet de grote SUV verschijnen. Volgens het Duitse autovakblad Automobilwoche komt de Q8 E-tron direct ook beschikbaar. Volgens het medium zal de bouw van de elektroversie in Brussel worden ondergebracht.
100.000 E-trons
Audi Brussels, zoals de fabriek officieel heet, is reeds gespecialiseerd in elektrische modellen. Het bouwt sinds 2018 de E-tron. Daarvan bestaan twee varianten, de SUV en de Sportback. Beide zien in België het levenslicht. Op dit moment is de Belgische fabriek de enige locatie ter wereld waar ze van de band rollen. De bouw van de E-tron als SUV-variant gaat echter op korte termijn ook in China plaatsvinden. In België zijn inmiddels al meer dan 100.000 exemplaren van de E-tron vervaardigd.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F06%2Faudi-fabriek-brussel.png)
Historie Audi Brussels
Audi Brussels bestaat sinds 2007, nadat de autobouwer de faciliteit van Volkswagen overnam. De bouw van de A3 Sportback werd er direct ondergebracht en liep door tot mei 2010. De fabriek kreg er meteen een ander model voor terug, de A1. In de eerste twaalf maanden vervaardigde Audi er liefst 100.000, in de eerste 4,5 jaar precies 500.000. Aan het gamma voegde Audi in 2011 de vijfdeurs Sportback toe. Na de bouw van de laatste A1, waarvan de opvolger naar Spanje verhuist, heeft Audi de productiefaciliteit heringericht, zodat het de E-tron kon gaan maken. Oorspronkelijk zou de E-tron er alleen als SUV komen, maar onder druk van de designafdeling en de toenmalige verkoopdirecteur verscheen de auto ook als Sportback.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F04%2FAudi-brussel-100000.jpg)
Opgericht in 1948
De geschiedenis van de fabriek gaat terug naar 1948. D’Ieteren, de huidige importeur van onder andere Volkswagen in België, startte toen de bouw van Studebakers in België. Later volgden ruim een miljoen Volkswagens Kever en werd Porsche aan het productieprogramma toegevoegd. In 1970 kwam de fabriek in handen van Volkswagen, dat er onder andere de Passat, Golf, Polo en Lupo maakte. Ook de eerste Seat Toledo en enkele tienduizenden exemplaren van de Leon zagen er het levenslicht.
Lees ook:
Ook interessant
-
Gruwelijk lelijke roze kentekens sinds 2026 in Frankrijk, maar waarom?
-
Neemt Porsche afscheid van geliefde PDK? Tekeningen tonen opvallende viertraps versnellingsbak
-
Grote plug-in hybride-SUV nu voor minder dan 30.000 euro in Nederland: dit krijg je voor het geld
-
Deze unieke Bugatti lijkt 25 jaar oud, maar is gloednieuw en kost 20 miljoen euro
-
Mitsubishi bouwt samen met grootste computerfabrikant nieuwe bussen: kan deze elektrische camper wel overtuigen?
-
Meer dan 900 mensen per dag hebben dit probleem met hun auto, wat deze gadget van 35 euro voorgoed oplost
-
Nog een nieuwe trajectcontrole: hier op de A7 moet je goed op je snelheid letten
-
Doorrijtaks: rij je door dit land naar de wintersport, dan kun je in de toekomst een flinke boete krijgen
-
Nederlandse politie laat ineens ruige 4×4’s zien: busjes met 3,0-litermotor zijn redder in nood
-
Duik in de prijslijst: dit kost de Lucid Gravity in Nederland
-
Nieuwe remlichten in 2026 verplicht: waarom je wél moet schrikken als je dit ziet
-
Benzine duur? In dit Europese land betaal je nooit meer dan 1,34 euro per liter, zelfs niet langs de snelweg