Zo kreeg de Lamborghini Revuelto zijn eigen gezicht | Sjoerds Weetjes 397
Ga er maar aan staan, het ontwerpen van Lamborghini’s volgende supercar. Een uitdaging die Lamborghini’s designbaas ten beurt viel. Hoe tekende hij de Revuelto gedoopte supercar? Waar hield hij rekening mee? Hoe liet hij zich beïnvloeden door het verleden? Op die vragen (en meer) krijg je antwoord in deze aflevering van Sjoerds Weetjes.
De Revuelto volgt de Aventador op, die op zijn beurt in de plaats van de Murcielago kwam. Laatstgenoemde was dik tien jaar in productie. De Aventador kreeg een carrière van twaalf jaar. Hoe lang de Revuelto het modellengamma van Lamborghini aanvoert, is niet bekend.
Lamborghini Revuelto 10 jaar in productie
Vast staat dat de supercar zeker tien jaar in productie zal zijn. Tenzij Mitja een ontwerp heeft neergezet dat de liefhebbers van Lamborghini’s V12-model niet in de smaak valt. De eerste reacties op de nieuwkomer zijn in ieder geval positief, want de orderportefeuille van Lamborghini is reeds voor de komende drie jaar gevuld. De levering van de eerste sportcoupés is inmiddels van start gegaan. De kopers hebben hun order alweer enkele jaren geleden geplaatst. Denk aan minimaal twee jaar geleden.
Wat het eindresultaat van Mitja’s jarenlange tekenproces is, staat voor de lens van Sjoerds cameraman. Hij laat je de Revuelto tot in detail zien. HIj vertelt ondertussen het verhaal achter het ontwerp van de supercar. Hij belicht de designtaal van Lamborghini. Hij geeft aan hoe de motorruimte is ontstaan. Hij vertelt tevens waarom de uitlaateindstukken zo zijn geplaatst. Hij onthult tevens waarom connectiviteit voor de Revuelto zo belangrijk was. Hij laat tevens weten in welke designelementen je historische Lamborghini’s ziet.
In deze aflevering van Sjoerds Weetjes staat de Lamborghini Revuelto centraal. In alle episodes behandelt Sjoerd een specifiek onderwerp. De ene keer is dat een onderdeel, de andere keer het verhaal achter een specifieke auto. Zo werd in een van de eerdere 396 afleveringen besproken hoe de Volkswagen New Beetle tot stand kwam, hoe een concept car wordt opgebouwd, hoe DHL geld verdiende aan de Aston Martin GT12 en hoe de Audi R8 Spyder een nachtmerrie voor de designafdeling werd. Elke vrijdag om 16.00 uur verschijnt een nieuwe aflevering op Autovisie.nl en op YouTube.
Lees ook:
Ook interessant
-
Marcel (54) wilde weer een Amerikaanse auto, maar wel een met vleugels
-
Een half miljoen voor twee BMW’s?! Alle highlights van InterClassics 2026
-
Deze Ferrari 849 Testarossa is helemaal geen Testarossa | Sjoerds Weetjes 488
-
Man in Ford Transit probeert supertraag te vluchten voor Nederlandse politie, hoeveel heeft hij gedronken?
-
Elektrische luxeauto’s nu al spotgoedkoop als occasion: slimme keuze?
-
Waarom we al 7 jaar op Aston Martin Valhalla wachten | Sjoerds Weetjes 486
-
Is deze Mazda CX-6e het betere alternatief voor de Tesla Model Y?
-
Henny (72): “Ik heb de enige Brixner Rennspider in Nederland”
-
Achter de schermen bij Sjoerds Weetjes: door de ‘heilige hallen’ van Audi en BMW
-
Ons oordeel na 12.000 kilometer in de Volkswagen Golf 1.5 eHybrid
-
Zo ging het er achter de schermen aan toe bij Sjoerds Weetjes in 2025
-
Bentley Arnage vs. Audi S8: betaalbare luxe of bodemloze geldput?
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F10%2FSjoerd-van-Bilsen.jpg)