Dit unieke Ford-trio is al sinds de jaren 60 dé nachtmerrie voor Ferrari
De Ford GT40 versloeg Ferrari op Le Mans in 1966 en daarmee had Henry Ford II zijn ultieme wraak op Enzo Ferrari. De tweede en derde generatie Ford GT zegevierden eveneens over het Italiaanse merk. Op straat en ook weer tijdens de 24 Uur van Le Mans. Dit zijn drie door Ferrari gemotiveerde winnaars van Ford. Samengebracht in een feest van een video.
Deze Superformance GT40 s een uit Amerika afkomstige replica van de onbetaalbare Ford GT40. Maar liefst driekwart van de onderdelen zijn uitwisselbaar met het origineel. Zijn een oorverdovend hamerende V8 met 475 pk bracht de 1225 kg wegende re-creation naar een top van ver boven 300 km/h.
Compressor
De tweede generatie Ford GT kwam in 2003 op de markt en blies de concurrentie in de supercarklasse uit zijn sokken. Zijn 5,4-liter V8 met compressor stampte er ruim 550 pk uit en dat allemaal zonder elektronisch rijhulpjes.
Miljoen
De derde generatie Ford GT is een onvervalste raceauto voor de straat, waarmee in 2016 Le Mans werd gewonnen. Exact 50 jaar na de winst van de GT40. Dit is een hypermoderne supercar met actieve aerodynamica, een bliksemsnel schakelende automaat en een V6 met dubbele turbo die er 647 pk uitblaast. Inmiddels vertegenwoordigt dit feestbeest een waarde van een miljoen euro. Lees meer over dit unieke trio van Ford in Autovisie nummer 19, die nu in de winkel ligt.
Komst Ford GT
In 2002 verscheen de Ford GT40 Concept en zoals de naam al duidelijk maakt het was een studiemodel met een nadrukkelijke verwijzing naar de succesvolle Le Mans-racer GT40. De directie van Ford had er wel oren naar om de auto ook daadwerkelijk in productie te nemen. De ontwikkelings- en ontwerpafdeling kreeg er wel een lijst met voorwaardes bij. Maar daaraan werd voldaan, zo weten we sinds 2003. Hoe de Ford GT tot stand kwam, waarom hij geen GT40 heet, wat er zo bijzonder is aan de supercar, dat legt Autovisie-redacteur Sjoerd van Bilsen je uit in onderstaande aflevering van Sjoerds Weetjes.
Lees ook:
Ook interessant
-
In detail: Ferrari Purosangue, de volbloed | Sjoerds Weetjes 330
-
De gaafste LEGO-set van 2023? Ford GT
-
Deze occasion wil je: een betaalbare Ferrari Mondial Quattrovalvole
-
Ferrari 250 uit 1961 keert terug als gloednieuwe waterstofauto
-
Formule 1: Vasseur verlaat Alfa Romeo en wordt teambaas Ferrari
-
Dit is dan echt de allerlaatste Ford GT
-
Te koop – Deze ‘Nederlandse’ Ferrari F40 is de snelste ooit
-
Te koop! Deze unieke Ferrari Enzo stond in de jungle te verpieteren
-
Teambaas Binotto vertrekt bij Formule 1-team Ferrari
-
Wat zit er in deze 300.000 euro kostende doos? Hint: Ferrari
-
De beste dakloze supercar: Ferrari 296 GTS
-
Ferrari 499P – Italianen na vijftig jaar terug in topklasse op Le Mans