De Fisker Ocean is op papier een van de beste deals, maar of het een slimme keuze is…
De Fisker Ocean is misschien wel een van de beste deals die je op dit moment als elektrische auto kan scoren. Tenminste, op papier. In deze video vertellen we je alles over de bijzondere EV!
Het gaat momenteel niet zo lekker met Fisker. Het merk, opgericht door Henrick Fisker, heeft inmiddels een productiestop en het is niet zeker of het merk het gaat overleven. En dat is belangrijk om te weten. Want wie nu een Fisker (met korting) kan scoren, moet rekening houden met een auto die wellicht in de toekomst geen garantie en dealernetwerk heeft.
De Fisker Ocean is op papier een goede deal
Vergeten we even de problemen, dan is het bovenal een fraaie SUV voor relatief weinig geld. De catalogusprijs bedraagt net geen 44.000 euro. Die versie heeft een 80 kWh accupakket waarmee je volgens de WLTP-meetmethode 464 kilometer ver komt. Die accu is gekoppeld aan een elektromotor die goed is voor 286 pk.
De twee andere uitvoeringen hebben twee elektromotoren, een 113 kWh batterijpakket, een range van rond de 700 kilometer en dik 570 pk. De duurste versie, de Extreme, is net wat sneller dan die andere met vierwielaandrijving. Wat bagageruimte betreft, valt de Fisker Ocean wellicht wat tegen. Helemaal omdat de auto zelf erg groot is. Hij biedt slechts 476 liter.
Je gelooft nooit welke motor er in deze Ferrari 812 Superfast-opvolger ligt
Als je alle systemen uitzet, dan zit je prinsheerlijk is de grote Fisker. Hij heeft een fijn comfortabel onderstel, maar is niet te zacht afgeveerd. Het is echt een heerlijke reisauto. Ga je meer gas geven dan voel je hoe snel de Extreme versie is. De Fisker Ocean sprint van 0 naar 100 in 3,9 seconden. En dat is rap voor een auto van meer dan 2.400 kilogram. Hij heeft echt een onverzettelijk gevoel, maar wil ook best redelijk een bocht door. Opvallend is wel dat bij nat weer het binnenste wiel snel doorspint. Meer over de rij-eigenschappen, zie je in de video!
Fisker
Ocean
Pluspunten
- Fijne reisauto
- Eigenzinnig design
- Veel vermogen en accucapaciteit voor het geld
Minpunten
- Software nog niet op juiste niveau
- In toekomst wellicht geen dealerondersteuning en software-updates
- Erg groot voor Nederland
Met het indrukwekkende uiterlijk heeft de Fisker Ocean een streepje voor en ook de rijeigenschappen vallen niet tegen. Door de instabiele merksituatie en software is de keuze voor de Ocean echter niet zonder risico.
Lees ook:
Ook interessant
-
Afgeschreven leasebakken: Tesla Model 3 en Polestar 2 nu aantrekkelijk voor jou?
-
141 pk en toch de populairste trekauto: kan de nieuwe Mazda CX-5 de Nederlander opnieuw overtuigen?
-
Zo kwam BMW op het idee van de nieren | Sjoerds Weetjes 494
-
Plug-in hybride Omoda 9 komt verrassend uit de hoek, maar heeft aantal duidelijke minpunten
-
Dorus (29) zette een slijptol in zijn oldtimer: “Hij zat nog in zijn originele lak”
-
De designer van deze auto baalde dat hij deze SUV moest tekenen | Sjoerds Weetjes 493
-
Bestverkochte auto van Europa (19.990 euro) vernieuwd: ook in Nederland de aantrekkelijkste budgetauto?
-
3 populaire elektrische auto’s getest: zo ver kom je in 2026 echt op een volle accu
-
Sjoerd (33) bouwde een BMW-motor in zijn Citroën: “Nu drie keer zo sterk”
-
Deze luxe wintersport-SUV’s zijn na fikse afschrijving nu betaalbaar als occasion
-
Als jij deze Volkswagen Golf wil, moet je bijna 35.000 euro aan de Belastingdienst geven
-
Waarom de designers van Rover zelf géén Rover reden | Sjoerds Weetjes 492
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FStijn-Kuster1703-e1720450327879.jpg)