Dit is waarom Audi ineens 74 procent (!) minder winst maakt
Moeten we al medelijden hebben met Audi? Nee, want de fabrikant heeft in het eerste kwartaal van 2024 gewoon keurig 466 miljoen euro aan winst geboekt. Het probleem is alleen dat die winst in de eerste drie maanden van 2023 nog op 1,8 miljard euro lag. Hoe kan dat?
Het heeft vast te maken met de tegenvallende vraag naar elektrische auto’s, denk je nu. Nee, verre van dat. De winstdaling van Audi komt juist door het andere uiterste van het leveringsprogramma, waar grote, dure modellen nog een V6 of V8 hebben.
Leveringsproblemen bij Audi
Audi heeft grote moeite om die auto’s uit te leveren aan klanten, omdat er een tekort is aan onderdelen. Het zou gaan om een simpel riempje, dat bij de geïntegreerde startmotor/generator van de mild-hybride V6- en V8-motoren hoort.
Afzet daalde met 4,5 procent
Audi draaide in januari, februari en maart een omzet van 13,7 miljard euro. In dezelfde periode vorig jaar was dat nog 16,8 miljard. De afzet kwam uit op precies 396.912 auto’s, een daling van 4,5 procent. Het aantal afgeleverde EV’s steeg, van 34.584 naar 35.630.
Investering in nieuwe modellen
Als we het eerste kwartaal van 2024 met dat van 2023 vergelijken, valt vooral het verschil in kasstroom op. Vorig jaar kwam er 1,7 miljard euro binnen, dit jaar ging er 768 miljoen euro uit. Een verschil van bijna 2,5 miljard dus.
Volgens Audi komt dat onder meer door investeringen in nieuwe modellen: elektrische auto’s op het PPE-platform, zoals de Audi Q6 E-Tron, en brandstofauto’s op het PPC-platform. Daarbij had Audi in het eerste kwartaal ook last van stakingen in zijn fabriek in Mexico.
Lees ook:
- Vijf cilinders, instelbare schroefset en 400 pk: competition limited is Audi RS 3 voor fijnproever
- Audi-CEO belooft: binnen twee jaar kan jij in deze sportauto echt rijden
- Deze occasion wil je: In de jaren negentig versloeg deze gezinsauto Porsche 911's bij het stoplicht
- Op het randje of helemaal goed? Nieuwe Audi RS 5 heeft 639 pk en laat alle subtiliteit varen
Ook interessant
-
Honda neemt verlies van 13,5 miljard euro en schrapt plots zijn elektrische auto’s, wellicht was ‘0’ niet de juiste naam
-
Raar! Deze nieuwe Ferrari heeft een ‘spoiler’ ín het interieur
-
Max Verstappen niet enige Nederlander tijdens F1 Shanghai: Esmee (20) – “Ontevreden als ik niet win”
-
BMW-topman: “50.000 mensen bestelden onze nieuwe SUV zonder erin te hebben gereden”
-
Nieuwe motie moet redding zijn voor youngtimers: “Dit zou enorm goed nieuws zijn”
-
Benzine duur door oorlog Iran, maar zo tank je wél goedkoop: “Scheelt 100 euro per 1.000 kilometer”
-
Nieuwe Alpine A110 zou alleen als EV komen: “We werken nu toch aan brandstofmotor”
-
Duik in de prijslijst Hyundai Nexo: dit kost de waterstofauto in Nederland
-
Geen busje, maar ‘grand limousine’! De Mercedes VLE is een rijdende huiskamer en bioscoop in één
-
Vijf cilinders, instelbare schroefset en 400 pk: competition limited is Audi RS 3 voor fijnproever
-
Jutta Leerdam krijgt peperdure G-Klasse van vriend Jake Paul, dit kost haar tweede auto
-
Mercedes gaat nieuw platform bouwen met techniek van het Chinese Geely
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2Fa20221101-claudia-1468.jpg)