Dit is de Volkswagen GTI van de toekomst
Volkswagen laat een nieuw conceptmodel zien dat aangeeft welke kant het merk uit wil met het GTI-label. De EV is in de basis een ID.2all voorzien van sportieve elementen die verwijzen naar de historie van het sportlabel.
Zo wordt de hot hatch getoond in de kleur Mars Rood, de introductiekleur van de eerste generatie GTI. Deze ID.2 heeft zelfs verschillende rijmodi waarbij de schermen en rijeigenschappen aangepast worden naar dat van bijvoorbeeld de Golf 1 GTI.
Volkswagen GTI met bliksemschicht
Bij de meest sportieve en moderne rijmodus is de ‘I’ in het sportlabel vervangen voor een bliksemschicht. GTI blijft gewoon bestaan voor modelaanduiding. Naar verluidt blijft het gebruikelijke GTI-label dus behouden en zal het te zien zijn op sportieve voorwielaangedreven EV’s van Volkswagen.
Het GTX-label zou voorbehouden zijn aan vierwielaangedreven modellen. Een definitieve beslissing over de sportieve labels heeft Volkswagen nog niet genomen.
Deze Volkswagen Passat is zo comfortabel als een Phaeton, volgens VW
Lees ook:
Ook interessant
-
Deze vergeten 205 GTI-broer is wél een betaalbare occasion
-
Razend bekende sport-occasion kun jij (waarschijnlijk) betalen
-
Jaguar is bang dat zijn nieuwe luxe-EV afschrijft als een malle! Dealers vrezen voor de oplossing
-
Deze Italiaanse designstudio komt met krankzinnige conceptauto: langste nieuwe auto
-
Ook België wil tolvignet invoeren: 125 euro om over de wegen te rijden
-
Gruwelijk lelijke roze kentekens sinds 2026 in Frankrijk, maar waarom?
-
Neemt Porsche afscheid van geliefde PDK? Tekeningen tonen opvallende viertraps versnellingsbak
-
Grote plug-in hybride-SUV nu voor minder dan 30.000 euro in Nederland: dit krijg je voor het geld
-
Deze unieke Bugatti lijkt 25 jaar oud, maar is gloednieuw en kost 20 miljoen euro
-
Mitsubishi bouwt samen met grootste computerfabrikant nieuwe bussen: kan deze elektrische camper wel overtuigen?
-
Meer dan 900 mensen per dag hebben dit probleem met hun auto, wat deze gadget van 35 euro voorgoed oplost
-
Nog een nieuwe trajectcontrole: hier op de A7 moet je goed op je snelheid letten
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FStijn-Kuster1703-e1720450327879.jpg)