Voetbalclub Norwich City: powered by Lotus
Voor welke voetbalclub je ook bent, autoliefhebbers zullen nu ook Norwich City een warm hart toe dragen. Het is het enige voetbalteam in de wereld dat komend seizoen met een Lotus-embleem op de gespierde buik rondloopt.
Lotus Cars plaatst voor het voetbalseizoen 2021/22 zijn bekende merkwapen op het gele thuisshirt van de Engelse voetbalclub. Het is niet de eerste maal dat het sportwagenmerk op het shirt van de voetballers prijkt, van 2003 tot en met 2006 liepen de voetballers ook al rond met een Lotus-shirt. Ditmaal is de keuze voor de autofabrikant verrassend. De club had een overeenkomst met een andere partij, maar dat controversiële bedrijf met volgens Norwich City-fans twijfelachtige marketingcampagnes was binnen de club niet geliefd. Lotus Cars uit Hethel stapte in. Weliswaar voor veel minder geld dan de vijf miljoen pond die de oorspronkelijke shirtsponsor zou betalen, maar voor zowel de sportwagenbouwer als de voetbalclub is er naar tevredenheid een overeenkomst gesloten.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F01%2FLotussportscarseries4k.jpg)
Clubauto
De twee partijen werken al langer samen. Niet alleen als eerdere shirtsponsor, in 2019 kwamen de twee al tot elkaar voor de sponsoring van de jeugdspelers en het trainingscenter. Nu wordt die samenwerking voor de Premier League uitgebreid. Of tegelijkertijd alle spelers een Lotus als clubauto krijgen, is niet bekend. Een Lotus biedt in ieder geval voldoende bagageruimte voor een paar voetbalschoenen.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F04%2FEmira.jpg)
Peekaakanonnen
Lotus zoekt aandacht nu het aan het begin van een renaissance staat. Het heeft onlangs zijn strategie wereldkundig gemaakt en wil in de komende jaren tal van producten introduceren. De bestaande Elise, Exige en Evora ruimen het veld en daarvoor in de plaats komen twee lichtgewicht peekaakannonnen met een vier- en een zescilindermotor, goed voor meer dan 500 pk. De bovenstaande Emira is de start van het offensief dat verder de lancering van een elektrisch aangedreven sportwagenlijn met het Franse Alpine behelst, alsmede de introductie van elektrische gezinswagens met sportwagen-dna. Op 6 juli geeft de autofabrikant officieel de aftrap van het productoffensief met de onthulling van de Emira. Enkele dagen later staat de sportcoupé op het Goodwood Festival of Speed voor zijn publieksdebuut.
Lees ook:
Ook interessant
-
Nederlandse politie laat ineens ruige 4×4’s zien: busjes met 3,0-litermotor zijn redder in nood
-
Duik in de prijslijst: dit kost de Lucid Gravity in Nederland
-
Nieuwe remlichten in 2026 verplicht: waarom je wél moet schrikken als je dit ziet
-
Benzine duur? In dit Europese land betaal je nooit meer dan 1,34 euro per liter, zelfs niet langs de snelweg
-
Deze sportwagen van minder dan 45.000 euro komt nu eindelijk naar Europa
-
Bugatti-CEO: ‘Onze onderdelen zijn niet zó duur, koplamp kost maar 25.000 euro’
-
Waarom de DS N°4 Plug-in Hybrid een zwakke schakel is en heeft
-
Onderzoek toont aan: accu van elektrische auto verliest 2,3 procent per jaar, door snelladen verslechtert hij meer
-
Test op de rollenbank gaat helemaal fout: “Ik zou niet voor de schade betalen”
-
Getunede Supra wil imponeren, maar crasht voor de deur van Toyota-dealer
-
Deze te heet gewassen Nissan Skyline GT-R is eigenlijk een Suzuki en kost maar 3.624,95 euro
-
Elke rit kost je meer dan nodig: deze banden zorgen voor hogere brandstofkosten
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F10%2FSjoerd-van-Bilsen.jpg)