Toyota MR2 mogelijk terug als elektrische sportwagen
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Ftoyota_mr2_roadster_9.jpg)
Toyota haalt opeens allerlei oude namen van stal. De Corolla en Supra keren terug en mogelijk ook de MR2. Volgens marketingdirecteur Matt Harrison wordt daarover gesproken bij Toyota.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Ftoyota_mr2_roadster_9.jpg)
Dat zei hij tijdens de autoshow van Parijs tegen het Britse Autocar. De aankomende Supra is een coproductie met BMW, de GT86 is samen met Subaru ontwikkeld, dus ligt het wellicht voor de hand dat Toyota voor een toekomstige MR2 ook een partner zoekt. Volgens Toyota-directeur Akio Toyoda moeten betaalbare, simpele en leuke volledig elektrische auto’s komen, dus mogelijk dat de MR2 geen verbrandingsmotor krijgt, maar een elektromotor en een batterij.
De drie broers
Van de Toyota MR2 zijn sinds 1984 drie generaties geweest, allemaal met een middenmotor. De laatste generatie (1999 – 2007) verschilde van de eerste twee (respectievelijk 1984 – 1989 en 1989 – 1999) door zijn open carrosserie. Al zijn er van de tweede MR2 tussen 1996 en 1999 ook enkele tientallen roadstervarianten gebouwd. De MR2 maakt onderdeel uit van wat Toyota ‘de drie broers’ noemt. Daarbij zijn de andere twee broers de Toyota Supra en Celica.
Toyota MR2 (W10 – 1984-1989)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Ftoyota_mr2_37.jpeg)
Toyota MR2 (W20 – 1989-1999)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Ftoyota_mr2_7.jpeg)
Toyota MR2 (W30 – 1999-2007)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Ftoyota_mr2_roadster_red_collection_1.jpeg)
Lees ook:
Ook interessant
-
De Opel Corsa is jarig! Deze speciale versies wil je…
-
Vijf vragen aan: Peter Gillis (Massa is Kassa), realityster en autoliefhebber
-
Rijk Mengsel: gadgets voor jouw roadtrip deze zomer
-
Autovisie Kennisquiz: bijzondere cabrio’s
-
Vijf exemplaren van de McLaren P1 Spider
-
Mercedes-Benz EQXX verbreekt z’n eigen record
-
Nog een Europese Ford-fabriek dicht
-
Toyota bZ4X is nog niet op de weg, maar nu al teruggeroepen
-
Goed nieuws voor kopers BMW M2
-
Deze Bugatti is wél betaalbaar
-
Deze occasion wil je: vijfcilinder Lancia Lybra, echte schoonheid zit van binnen
-
Met dit 2000 pk elektrische Ford-busje zijn pakketbezorgers écht snel