Update: Tobias Moers is nieuwe CEO van Aston Martin
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F05%2FDX161_0E00_9.jpeg)
De kogel is door de kerk: Aston Martin neemt afscheid van Andy Palmer. Tobias Moers, oud-topman van Mercedes-AMG, is per 1 augustus de nieuwe CEO van het merk.
UPDATE: vanochtend (dinsdag 26 mei) is inderdaad bevestigd dat Tobias Moers de nieuwe CEO is van Ason Martin. Het Britse merk neemt daarmee afscheid van Andy Palmer, die in 2014 aantrad als topman. Moers treedt op 1 augustus in dienst.
Dat beweren verschillende welingelichte bronnen, waaronder de Financial Times. Aston Martin heeft dat nog niet bevestigd, maar zegt wel dat het momenteel ‘zijn managementteam beoordeelt’. De Britse fabrikant geeft aan dat het daar binnenkort duidelijkheid over geeft. Volgens de bronnen komt Aston Martin morgen al met een aankondiging over de spectaculaire wijziging.
Speculaties
Dat zou dus betekenen dat Andy Palmer verdwijnt als CEO van Aston Martin. Over zijn positie wordt al geruime tijd gespeculeerd. Financieel gaat Aston Martin door een zware tijd, en recent kocht de miljardair Lance Stroll zich voor 25% in. Een deel van die aandelen verkocht hij weer door naar Toto Wolff, teambaas van het Formule 1-team van Mercedes-AMG. Tijdens de persconferentie begin maart was de druk op zijn persoon vanuit Stroll al zichtbaar. Er stond toen geen opgewekte en gepassioneerde Palmer naast Stroll.
Hoewel Stroll zich eerder nog positief uitliet over de productplanning van Palmer en zijn team, zou de positie van de CEO flink onder druk staan door de dalende waarde van aandelen in Aston Martin. Volgens bronnen zou Tobias Moers, de huidige topman bij Mercedes-AMG, als vervanger van Palmer worden aangewezen. Aston Martin wil daar nog niet op reageren.
Mercedes-AMG
Dat Andy Palmer verdwijnt als CEO van Aston Martin, is niet heel vreemd gezien de situatie van het merk. De move van Moers is opvallender. Onder zijn bewind is AMG de laatste jaren sterk gegroeid en er was vooralsnog geen reden voor hem om te vertrekken. Hij werkt al decennialang voor AMG. Bij zijn aantreden als CEO van AMG moest Moers wel wennen aan een managementfunctie. Hij is en blijft een rasechte techneut en laat zijn autohart graag spreken.
Lees ook:
Ook interessant
-
Elektrische auto opladen op vakantie kan honderden euro’s kosten
-
Waarom de premie van jouw autoverzekering harder stijgt dan ooit
-
Waarom deze nieuwe Bentley een verspilling van ruimte is
-
De nieuwe Fiat 500 Hybrid doet de dingen net andersom
-
Stinkend rijk, maar niet willen opvallen? Deze Porsches zijn voor jou
-
Nieuw logo Range Rover lijkt erg op Bentley’s Flying B
-
Jij mag ineens veel zwaardere voertuigen besturen met B-rijbewijs
-
Stop met hybrides! Dit type auto redt volgens onderzoek wel de planeet
-
Duik in de prijslijst: dit kost de Lynk & Co 08 in Nederland
-
Waarom juist déze Bentley de beste keus voor een bruidsstoet is
-
Charoudin stopt Nürburgring-ritjes in vreemde auto’s na megacrash
-
Ken je de mop van Jeff Bezos’ EV voor 20 mille? Trump niet…