Throwback Thursday: de Ascona 400 van Ari Vatanen
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F08%2FOpel-Ascona-400-Ari-Vatanen-Peter-Hilhorst-Autovisie.nl_-1.jpg)
Testredacteur Peter Hilhorst blikt elke donderdag via zijn Instagram-account terug op een memorabel driftmoment. Op deze Throwback Thursday is dat de Opel Ascona 400 van rallylegende Ari Vatanen.
Helemaal in de geest van Vatanen
Peter vertelt: “In 2013 mocht ik met deze rallyauto rijden, waarmee oud-wereldkampioen rally Ari Vatanen in 1983 de loodzware Safari Rally in Kenia won. Ik ben altijd fan geweest van de Fin door zijn spectaculaire rijstijl. Het was dan ook geen verrassing dat deze Ascona eigenlijk het lekkerste reed als je hem met het gaspedaal stuurde. Precies zoals Vatanen altijd deed. Na een half uur was ik drijfnat van het zweet, beneveld van de benzinedampen en doof geschreeuwd door de viercilinder met 255 pk. Maar het was een onvergetelijk dwarse ervaring. Helemaal in de geest van Vatanen.”
Ook interessant
-
De Opel Corsa is jarig! Deze speciale versies wil je…
-
Vijf vragen aan: Peter Gillis (Massa is Kassa), realityster en autoliefhebber
-
Rijk Mengsel: gadgets voor jouw roadtrip deze zomer
-
Autovisie Kennisquiz: bijzondere cabrio’s
-
Vijf exemplaren van de McLaren P1 Spider
-
Mercedes-Benz EQXX verbreekt z’n eigen record
-
Nog een Europese Ford-fabriek dicht
-
Toyota bZ4X is nog niet op de weg, maar nu al teruggeroepen
-
Goed nieuws voor kopers BMW M2
-
Deze Bugatti is wél betaalbaar
-
Deze occasion wil je: vijfcilinder Lancia Lybra, echte schoonheid zit van binnen
-
Met dit 2000 pk elektrische Ford-busje zijn pakketbezorgers écht snel