Waarom Tesla meer dan 3 miljard euro investeert
Tesla werd in 2003 opgericht door Elon Musk en is inmiddels een gigantische speler op de markt van elektrische auto’s. Om dat ook te blijven investeert het bedrijf flink. Ditmaal gaat het om een bedrag van 3,3 miljard euro.
Het geld dat het bedrijf van Elon Musk investeert blijft in thuisland Amerika. Hoewel een groot deel van de productie nog in de VS plaatsvindt, worden er ook Tesla’s gebouwd in China.
Tesla investeert meer dan 3 miljard euro in fabrieken
Tesla investeert de 3,3 miljard euro in twee nieuwe fabrieken op een bestaand fabrieksterrein in Reno, in de Amerikaanse staat Nevada. Op de nieuwe locaties worden accu’s geproduceerd en rolt de Tesla Semi, de volledig elektrisch vrachtwagen, van de band.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F03%2FTesla-accupakket.jpg)
Door de uitbreiding moet de vrachtwagen sneller uitgeleverd worden aan klanten wereldwijd. De accufabriek moet genoeg cellen produceren voor maximaal 2 miljoen auto’s per jaar.
Werkgelegenheid
De uitbreidingsplannen en investering van 3,3 miljard euro zijn volgens de Amerikaanse regering goed voor werkgelegenheid. “Dit creëert 3000 goedbetaalde banen in Nevada”, zo stelt Democraat Mitch Landrieu, een hooggeplaatste adviseur van het Witte Huis.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F12%2Ftesla_semi_214.jpeg)
Daarbij ziet Amerika de investering van Tesla als een stap richting een milieuneutraler leven. “Het helpt Amerika het voortouw te nemen in schone energie en onze leveringszekerheid”, voegt Landrieu toe.
De nieuwe fabrieken zijn niet de eerste in Nevada. In 2014 werd er al een Gigafactory geopend waar motoren, accu’s en oplaadsystemen worden gemaakt.
Video Tesla Model 3
Autovisie reed al meermaals met verschillende auto’s van Tesla, bijvoorbeeld de Model 3. De goedkoopste auto van het merk moest elektrisch rijden voor veel mensen bereikbaar maken – en doet dit inmiddels ook. In onderstaande video neemt redacteur Dries van den Elzen je mee in de Amerikaanse elektrosedan.
Lees ook:
- Door deze stomme fout mag Tesla dit model niet meer zo noemen
- Goedkoopste Tesla Model Y krijgt nu 657 kilometer aan actieradius
- Geen verrassing! Deze drie beloftes van Tesla-topman Elon Musk kwamen niet uit in 2025
- Tesla-rijders installeren AliExpress-hulpmiddel (5 euro) om bij een crash snel uit de auto te komen
Ook interessant
-
Slaat kostenbesparing door? Deze Tesla Model 3 heeft geen radio
-
Tesla geheimzinnig over geblokkeerde auto’s: let op bij occasions
-
Tesla hint naar komst van Cyber-SUV
-
Alle nieuwe auto’s van 2026 (deel 5): goedkope Tesla en Xpeng P7
-
CJIB moet mogelijk 500 miljoen euro aan boetes terugbetalen: “De verhoging van het boetebedrag is ronduit misdadig”
-
Dit zijn de 6 veiligste auto’s van 2025 – en deze twee scoren het slechtst
-
Mercedes-Benz gaat 13.000 woningen bouwen in gigantische eigen stad: waarom doen ze dit nu?
-
Worden rijinstructeurs binnenkort vervangen door drones? Dit is het futuristische idee van Porsche
-
Waarom een Ford-medewerker een opgestoken middelvinger kreeg van president Trump
-
Deze legendarische sportauto uit de 60s probeert voor de zoveelste keer een comeback te maken
-
Dat deze Amerikaanse auto al na twee jaar van de markt verdwijnt, is de schuld van Trump
-
Handen los en ogen (even) dicht! Ford zet in 2028 grote stap richting autonoom rijden
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FStijn-Kuster1703-e1720450327879.jpg)