Porsche breidt Taycan-familie verder uit
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F01%2FTaycan_Sport_Turismo_2_highres.jpeg)
Als GTS toonde Porsche de Taycan Sport Tursmo al, maar de fabrikant gaat de versie ook met andere aandrijflijnen leveren. Dit zijn ze!
Let op, we hebben het over de Sport Turismo. Dat is een nieuwe versie die naast de reeds uitgeleverde Taycan Cross Turismo in het programma staat. De ‘Sport’ is meer gericht op rijdynamiek. Hij heeft weliswaar dezelfde koetswerkvorm als de Cross Turismo, de carrosserie hangt iets lager boven het asfalt. Daarnaast ontbreekt op de Sport Turismo de kunststoffen opsmuk in vergelijking met de Cross Turismo. Ook is de Sport Turismo standaard voorzien van achterwielaandrijving, al kun je optioneel wel de aandrijfkrachten over de vier wielen laten verdelen.
Vijf versies
Porsche stelde de versie als eerste als GTS voor. Die uitvoering staat vanaf eind februari bij de dealer. De nu voorgestelde types komen medio maart uit. Het gaat om de volgende motorversies. Aan de basis staat de Taycan Sport Turismo. Deze uitvoering heeft geen verdere toevoeging in de naam. Hij beschikt over een 240 kW sterke (300 kW in overboost) elektromotor, die de trekkracht via de achterwielen op de weg overbrengt. Optioneel is het model verkrijgbaar met de Performance Battery Plus. De elektromotor levert dan 280 kW of 350 kW in overboost.
Achter- en vierwielaandrijving
Vervolgens biedt Porsche alleen vierwielaandrijvers aan. De 4S Sport Turismo voert de lijst aan. Hij heeft een 320 kW (390 kW in overboost) met optioneel de Performance Battery Plus en 360 kW (420 kW-overboost) krachtcentrale. Daarna staat de reeds aangekondigde GTS Sport Turismo (380 kW/440 kW) op de lijst. De Taycan Turbo Sport Turismo doet ook mee, voorzien van een 460 kW (500 kW in overboost), net als de Taycan Turbo S Sport Turismo, goed voor 460 kW (761 pk in overboost).
Sunshine control
Tegelijk met de Sport Turismo komt Porsche met een nieuw panoramadak. De Duitsers geven het optioneel verkrijgbare glazen dak ‘Sunshine Control’ mee. Het grote glasoppervlak is onderverdeeld in negen secties die afzonderlijk kunnen worden geregeld. Zo kan de transparantie van of het hele dak of specifieke delen worden aangepast.
Lees ook:
Ook interessant
-
Dit is het Nederlandse zonne-autootje voor in de stad
-
Tesla krijgt productie in Shanghai slecht op gang, oorzaak laat zich raden
-
Ongekend: Ketheltunnel dicht ‘wegens ziek personeel’, dikke files om Rotterdam
-
Jaguar Land Rover is ‘blij’ met het chiptekort
-
Renault Kangoo met Open Sesame-deuren toch naar Nederland
-
Deze klassieker wil je: prachtige Volvo 343 voor 2500 euro
-
Autovisie Kennisquiz: de Range Rover-quiz
-
Fisker komt na de Ocean met deze compacte EV
-
Audi A1 Citycarver mag nu elke weg op
-
Dit is verreweg de duurste auto aller tijden (waarschijnlijk)
-
Nederlandse overheid biedt Citroën BX aan: ‘in theorie de beste auto’
-
Terugroepactie Volvo XC40: auto kan ongewild en plotseling accelereren