Van de nieuwe Skoda Superb slaat niemand steil achterover
Skoda heeft diverse teasers van de nieuwe Superb laten zien, de ene nog spannender dan de andere. Het productiemodel geeft ons een gevoel van dèjá vu: deze Skoda Superb kennen we toch al?
Laten we er niet moeilijk over doen. Skoda is geen merk van de grote designstatements, maar van de strakke, zakelijke, no-nonsense modellen, die met hun ontwerp voortborduren op voorgangers.
Skoda Superb langer geworden
In vergelijking met de huidige Superb heeft de nieuwe een grotere grille, slankere lichtunits en – zeker als Combi – een gestrektere lijn. Hij is dan ook 4,3 centimeter langer geworden (nu 4,91 meter) en 1,5 centimeter smaller (nu 1,85 meter).
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F11%2F4e-generatie-Skoda-Superb-1.jpg)
Opmerkelijk is dat de wielbasis met 2,84 meter gelijk is aan die van de derde generatie Superb. Aan de toch al riante beenruimte achterin verandert niks, volgens Skoda, alleen komt zowel vóór als achter hoofdruimte bij.
Kofferbak is ook gegroeid
De kofferbak is ook gegroeid. De hatchback – de Superb heeft een grote vijfde deur – komt tot 645 liter (plus 20 liter). In de Combi past standaard 690 liter (plus 30 liter) en met de achterbank naar beneden zelfs 1920 liter.
Want ja, in tegenstelling tot de Volkswagen Passat, die technisch gelijk is, komt de Skoda wél nog als ‘sedan’ op de markt.
Milde en plug-in hybride
Een volledig elektrische Superb komt er niet. Wanneer de Skoda in het voorjaar bij de Nederlandse dealers staat, hebben geïnteresseerden de keuze uit een milde hybride met 150 pk en een plug-in hybride met 204 pk. Die laatste kan maximaal 100 kilometer elektrisch rijden op zijn 25,7 kWh en kan met maximaal 50 kW worden opgeladen.
Standaard op alle Superbs is een automatische DSG-transmissie, die nu wordt bediend met een hendel aan het stuur. Eveneens zonder meerprijs zijn een 10-inch digitale cockpit en een 13-inch infotainmentscherm.
Deze occasion wil je: Skoda Superb 3.6 V6, van kop tot kont waar voor het geld
Skoda Superb met Smart Dials
Skoda benadrukt dat er fysieke knoppen zijn voor de raamventilatie, achterruitverwarming, luchtrecirculatie en aircofuncties.
Daarbij is de Superb voorzien van drie zogenoemde Smart Dials; drie ronde draai- en drukknoppen, die door de bestuurder kunnen worden geconfigureerd. Zo is het mogelijk om er het geluidsvolume, de airco, de rijmodi en de navigatiekaart mee aan te sturen.
Lees ook:
Ook interessant
-
Nieuwe BYD heeft met meer dan 1.000 km de grootste EV-actieradius, en hij is ook voor Nederland
-
Nieuwe, goedkopere E20-benzine in Duitsland: mag jij dit tanken?
-
Audi-CEO belooft: binnen twee jaar kan jij in deze sportauto echt rijden
-
3 euro voor een liter benzine! De invloed van het Midden-Oosten-conflict voor jou
-
Te traag en te snel leeg! Dit Europese land stopt per direct met elektrische auto’s voor de politie
-
Zoveel liter benzine mag je maximaal meenemen uit Duitsland en België
-
Gaat de rijkste man ter wereld een autofabriek openen op de maan? De visie van Tesla-baas Elon Musk
-
Deze slimme winterband heeft meer grip, maar toch is hij in Nederland verboden
-
Duik in de prijslijst: dit heeft de MG S6 EV te bieden
-
Volkswagen belooft terugkeer naar fysieke knoppen, maar komt nu met dit megascherm
-
BMW roept honderdduizenden auto’s terug vanwege brandgevaar: dit kost het als jij er een hebt
-
Dit piepkleine auto-onderdeel zorgt ervoor dat stalkers jouw doodeenvoudig kunnen vinden
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2Fa20221101-claudia-1468.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F11%2F4e-generatie-Skoda-Superb-5.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F11%2F4e-generatie-Skoda-Superb-6.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F11%2F4e-generatie-Skoda-Superb-2.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F11%2F4e-generatie-Skoda-Superb-12.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F11%2F4e-generatie-Skoda-Superb-4.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F11%2F4e-generatie-Skoda-Superb-3.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F11%2F4e-generatie-Skoda-Superb-17.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F11%2F4e-generatie-Skoda-Superb-14.jpg)