Mercedes-Benz GLC opgefrist
De Mercedes-Benz GLC kwam alweer in de herfst van 2015 op de markt. Het wordt daarom tijd voor een tussentijdse opfrisbeurt. Zie hier: de vernieuwde Mercedes-Benz GLC.
Bekende ingrediënten
De ingrediënten van de facelift laten zich raden uiteraard. Mercedes-Benz geeft de X3-, XC60- en Q5-concurrent een andere grille, nieuwe koplampen, gewijzigde achterlichten en een nieuw infotainmentsysteem met het besturingssysteem MBUX (Mercedes-Benz User Experience), bekend van de A- en B-Klasse.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmercedes-benz-glc-2019-facelift-1.jpg)
Rijhulpsystemen
Mercedes-Benz heeft verder het aanbod rijhulpsystemen uitgebreid met onder meer een uitstapwaarschuwingsfunctie, noodrijstrookfunctie en file-noodstopfunctie. Ook nieuw is de aanhangwagenassistent die ondersteuning biedt bij het achteruitrijden met een aanhanger achter de auto.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmercedes-benz-glc-2019-facelift-2.jpg)
Viercilinders
Vanaf de marktintroductie in de zomer van 2019 wordt de GLC voorzien van nieuwe benzine- en dieselmotoren. Bij de benzinemotoren installeert Mercedes-Benz een 48V-boordnet met riemaangedreven startdynamo met 150 Nm. In de GLC 200 en de GLC 300 vervangt de viercilindermotor M 264 de voorganger M 274. Verder neemt Mercedes-Benz afscheid van de OM 651-dieselmotor. In de plaats komt de viercilinder dieselmotor OM 654.
De motoren
Op het programma staan de versies GLC 200 (197 pk), GLC 300 (258 pk), GLC 200d (163 pk), GLC 220d (194 pk) en de GLC300d (245 pk). De GLC 300d en GLC 300 hebben standaard 4Matic-vierwielaandrijving. Bij de GLC 200, 200d, 220d – die standaard achterwielaandrijving hebben – is 4Matic optioneel leverbaar.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmercedes-benz-glc-2019-facelift-4.jpg)
Lees ook:
Ook interessant
-
Na bijna 10 jaar is hier het eerste beeldmerk van de Tesla Roadster, maar dat valt behoorlijk tegen
-
Dit is de snelle auto van Olympisch kampioen Jutta Leerdam, en dit kost hij in Nederland
-
AMG-CEO geeft toe dat viercilinder in Mercedes C 63 een misser was: “Ze worden uit productie genomen”
-
De goedkoopste auto van Nederland is plots veel beter geworden: eindelijk een serieuze optie?
-
Zou je hier een half miljoen euro voor betalen? Elektrische Ferrari heeft kaal retrodashboard
-
Tesla heeft gigantisch imagoprobleem in Duitsland: “Driekwart brandt zijn vingers er niet aan”
-
Bestuurder krijgt ruim 1.000 euro boete bij snelheidsovertreding van 7 km/h, hoe kan dat?
-
Deze vier snelle liefhebbersauto’s koop je nu voor het geld van een Polo
-
Dit is de reden dat je afgedankte windmolens langs de snelweg ziet liggen en de overheid daar blij mee is
-
Verkoopcijfers 2026: je raadt nooit wat in januari het populairste model was!
-
Hoe lang mag je doorrijden zonder apk en ben je nog verzekerd? “Kan je duur komen te staan”
-
Waarom de nieuwe Mercedes CLE Mythos meer dan tien keer zo veel kost als een gewone CLE