Honda trekt zich terug uit Formule 1, Max Verstappen op zoek naar nieuwe motor
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F10%2F252436952.jpg)
Honda Motor Co., Ltd. trekt zich terug als motorleverancier voor de Formule 1. Dat heeft de Japanse autobouwer vandaag bekend gemaakt. Het laatste FIA Formula One-seizoen waarin Honda motoren levert is 2021.
Honda voorziet dit jaar Red Bull Racing en AlphaTauri van zijn krachtbronnen. Ook komend jaar rijden beide teams met de Japanse zescilinders. De Japanse autobouwer keerde in 2015 terug in de Formule 1, wat Honda ‘de meest prestigieuze autoraceserie ter wereld’ noemt. Voor de fabrikant was de deelname belangrijk om kennis op te doen op het gebied van energiebeheer. De autowereld buiten de Formule 1 verandert echter en de industrie ondergaat een grote transformatie.
Streven naar CO2-neutraal
Voor Honda reden om te streven naar de realisatie van koolstofneutraliteit tegen 2050. “Dit doel zal worden nagestreefd als onderdeel van Honda’s milieu-initiatieven, wat een van de topprioriteiten is van Honda als mobiliteitsfabrikant. Daartoe zet het zijn bedrijfsmiddelen in voor onderzoek en ontwikkeling op het gebied van toekomstige aandrijfeenheden en energietechnologieën, waaronder brandstofcelvoertuigen (FCV) en batterij-EV (BEV)-technologieën, die de kern zullen vormen van CO2-neutrale technologieën”, zo meldt de autobouwer. Deelname aan Formule 1 past niet in deze strategie naar een CO2-neutrale toekomst. Honda staat daarin niet alleen. Ook Mercedes-Benz balanceert tussen een groen, CO2-neutrale aanpak en de commerciële bedrijfssuccessen.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F10%2F20200925-SPORT-NL-TG007-TLG-_SI202009240265_H_251972231.jpg)
Overwinningen in Formule 1
Honda stapte in de jaren vijftig voor het eerst in de Formule 1. Naast een eigen team voorzag de Japanse autobouwer liefst elf teams van zijn krachtbronnen, waaronder Williams, Lotus, McLaren, BAR, Jordan en Toro Rosso. Met de teams behaalde Honda zes constructeurstitels, die van 1986 tot en met 1991 op rij werden behaald. Honda voorzag in vijf gevallen de wereldkampioen de winnende motor, dit keer van 1987 tot en met 1991.
Het merk was betrokken bij 77 race-overwinningen en 194 podiumplaatsen. AlphaTauri-coureur Pierre Gasly was de laatste winnaar in een door Honda-aangedreven Formule 1-auto. Red Bull Racing-rijder Max Verstappen eindigde onlangs nog als tweede. Als onderdeel van Red Bull Racing wist Honda in twee seizoenen tot nu toe vier overwinningen te pakken. Tegelijkertijd viel de auto ook zes keer uit, wat niet per definitie de schuld van de aandrijflijnen is. Met AlphaTauri won Honda één maal en viel het 18 keer uit.
Lees ook:
Ook interessant
-
Formule 1 schrapt GP Rusland vanwege oorlog in Oekraïne
-
Brabus gooit olie op het vuur met de 900 XLP
-
Dit Italiaanse merk gaat meedoen met de top van Le Mans
-
Waarom jij de Tesla Cybertruck niet meer mag bestellen van Elon Musk
-
Ken Block gaat racen met 1.400 pk-sterke Porsche 911
-
Lynk & Co 01 vanaf 2024 ook volledig elektrisch
-
Kamervragen en woede om sluiting Ketheltunnel: ‘Absurd kwetsbaar’
-
Aantal betrapte bestuurders onder invloed van drugs neemt toe
-
BMW XM laat weer van zich horen: zo komt-ie eruit te zien
-
Nederlands wereldkampioen Formule E proeft aan Formule 1: ‘Hij is erg getalenteerd’
-
Mercedes T‑Klasse alleen elektrisch naar Nederland
-
Dit is het Nederlandse zonne-autootje voor in de stad