Fiats link met oude fabriek Lingotto brokkelt verder af
Stellantis, het autoconcern waar Fiat deel van uitmaakt, verkoopt een deel van de oude en historische Lingotto-fabriek in hartje Turijn. Het gebouw werd zo’n 100 jaar geleden door Fiat neergezet en vormde de geboortegrond van de originele 500.
Het moederbedrijf van Fiat blijft gedeeltelijk eigenaar van de fabriek. Het museum en de kombaan op het dak van de oude fabriek blijven in handen van de autofabrikant, net als het helicopterlandplaats. Zo’n 20.000 vierkante meter aan kantoorruimte wordt aan een softwarebedrijf verkocht. De fabrikant kiest voor de gedeeltelijke verkoop om de vastgoedkosten te verlagen. Al eerder gaf het bedrijf aan streng te kijken naar de huisvestiging van alle bedrijfsonderdelen en waar nodig de verschillende businessunits samen te voegen.
Doorweekt met historie
Het Lingotto-gebouw is doorweekt met Fiat-historie. De bouw van de fabriek werd in 1916 gestart en na een periode van zo’n zeven jaar werd het onderkomen bijna 100 jaar geleden officieel geopend. Het ongeveer 500 meter brede gebouw bestaat uit vijf verdiepingen en kent op beide hoeken een gedraaide helling. Door die baan konden de auto’s de fabriek naar een volgende etage worden getransporteerd, want elke verdieping heeft enkele werkstations voor de bouw van de auto. Volgens Fiat leverde de lay-out van de fabriek kortere montagetijden op. Bovenop het gebouw lag een kombaan met een totale lengte van twee maal 500 meter. Daar legden de net gebouwde Fiats hun eerste kilometers af, voordat de modellen op transport gingen.
80 Modellen Made in Lingotto
Uiteindelijk was de faciliteit meer dan 60 jaar in gebruik. Het werd de geboortegrond van meer dan 80 verschillende modellen, inclusief de Topolino en de 500 uit de jaren dertig tot en met vijftig. Voor zustermerk Lancia rolde de Delta uit de fabriek. Deze vijfdeurs hatchback markeerde tevens het einde van de autoproductie in de Lingotto-fabriek. Later vormde het gebouw het hoofdkantoor van Fiat, en wel van 1998 tot 2020. Het pand gaf ook onderdak aan enkele edities van de autoshow van Turijn.
Lees ook:
Ook interessant
-
Duitse minister: E10-benzine verbieden is goed voor de prijs van voedsel
-
Waarom de Porsche 911 Sport Classic in Amerika 250.000 euro (!) duurder is
-
Wij zijn hartstikke dom, aldus Tesla-baas Elon Musk
-
Zo steekt Dacia meedogenloos de draak met BMW
-
Tesla liegt klanten voor: ‘Video zelfrijdende auto in scène gezet’
-
Tesla-topman Musk denkt dat grootste rivaal uit China zal komen
-
Dit kost de Lucid Air Grand Touring in Nederland, goedkoper dan Tesla Model S?
-
Occasions: 3 tweedehands auto’s waarmee je een caravan kan trekken voor maximaal 10.000 euro
-
ViaPlay wordt duurder: zo stream je Formule 1 goedkoper of gratis
-
Autovisie Kennisquiz: lang leve de ledlichtunits (2/2)
-
Laat de Hummer maar komen: EU wil zwaardere auto’s toestaan met rijbewijs B
-
Dit is hoe groot het accupakket van Tesla’s elektrische vrachtwagen (Semi) is