Niet alleen stekkerhybrides, maar Peugeot is ook bezig met elektrische 308
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F03%2FPEUGEOT_308_2103STYP_032.jpg)
Peugeot presenteerde deze week de compleet nieuwe 308. Die komt er aanvankelijk als benzine-, diesel- en plug-in-variant, maar een elektrische versie volgt later ook.
De Franse fabrikant liet recent weten tijdens de persconferentie waar Autovisie bij aanwezig was dat de 308 ook klaar is voor een BEV (battery electric vehikel) versie . Wanneer deze variant wordt voorgesteld, is nog niet duidelijk. Ook is het nog onbekend welke aandrijflijn Peugeot dan in de 308 lepelt. Stellantis is namelijk al wel gestart met een nieuw platform voor elektrische modellen in het C-segment, maar het is onduidelijk of de 308 dat ook al kan gaan gebruiken. De nieuwe 308 is namelijk nu gebaseerd op een aangepast EMP-2-platform maar of dat voldoende ruimte laat voor een volledig elektrische aandrijflijn en bijbehorend accupakket is een vraagteken. Het standaard EMP-2-platform is daarvoor namelijk niet geschikt.
Peugeot 208
Peugeot heeft momenteel één elektrische aandrijflijn die het in tal van modellen gebruikt. Denk aan de elektrische 208 en 2008, maar ook in de Rifter, de bestelbus van het merk. Andere fabrikanten van het concern maken er ook gebruik van. De de C4 van Citroën, de 3 Crossback van DS of de Corsa van Opel zijn enkele voorbeelden. In alle gevallen gaat het om een enkele elektromotor op de voorste as, met een vermogen van 100 kW (136 pk). Het accupakket meet in alle auto’s 50 kWh, goed voor een bereik dat op papier rond de 300 kilometer ligt. Die aandrijflijn verschijnt waarschijnlijk niet in de 308.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F03%2FPEUGEOT_308_2103STYP_033.jpg)
308 PSE
Wat we wel weten, is dat Peugeot geen volledig elektrische koers inslaat. Wanneer dat wel gaat gebeuren, hangt volgens ceo Linda Jackson af van allerlei factoren, zoals overheidsbeleid. Voor nu wil het klanten een breed aanbod aandrijflijnen blijven aanbieden. Dat geldt ook voor de 308, want die is er als benzine-, diesel- en PHEV-variant. Het levert één dieselmotor, maar wel twee varianten van de benzineversie en stekkerhybride. Het gaat om de bekende 1,2-liter driecilinder met 110 of 130 pk. De plug-in hybride is er ook in twee smaken, met 180 of 225 pk. Later volgt nog een sportieve PHEV onder het PSE-label, zoals we dat onlangs ook bij de 508 zagen. Het systeemvermogen komt dan ruim boven de 300 pk uit, waarmee de Peugeot 308 PSE een serieuze concurrent wordt voor andere hete hatchbacks.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F03%2FPEUGEOT_308PHEV_2103STYP_003B.jpg)
Lees ook:
Ook interessant
-
Hier zit de ‘geheime’ kluis in de Ford Explorer
-
Autovisie Kennisquiz: opmerkelijke politieauto’s
-
Je raadt nooit hoe extreem veel duurder occasions van Audi zijn geworden
-
Waarom deze klassieke lelijkerd bijna 350.000 euro kost
-
De Ford Capri komt terug! Maar niet zoals jij zou willen…
-
Volkswagen-diesel gehad? Dit is hoeveel compensatie je moet krijgen
-
Hoe Ford 3 miljard dollar verliest op de populairste auto van Amerika
-
Je elektrische auto draadloos opladen kan sneller dan je denkt
-
Gaat Genesis Tesla in Europa verslaan met een nieuwe elektrische auto?
-
Eigenaren elektrische auto niet meer bang voor lege accu
-
Volkswagen neemt afscheid van legendarisch model
-
Dit is hoe sommige flitspalen kunnen zien of je gedronken hebt