Einde van Nissan nabij? ‘Nog 12 tot 14 maanden te gaan’
Het gaat niet goed bij Nissan. Een bron dicht bij de top van het management laat aan de Britse Financial Times weten dat het merk nog maar twaalf tot veertien maanden heeft om te overleven.
Niet alleen bij Volkswagen gaat het slecht. Nissan staat er nog veel slechter voor. Het kleinere Japanse merk zit al in de ‘noodmodus’, zoals CEO Makoto Uchida het noemde. Hij leverde al de helft van zijn salaris in en schroefde de productie met 20 procent terug. 9.000 banen staan op het punt geschrapt te worden en de aandelen Mitsubishi zijn verkocht.
Renault verkoopt aandelen in Nissan
Voor een van de belangrijkste redenen voor de paniek bij Nissan moeten we in Frankrijk zijn. Renault wil namelijk de aandelen in het merk verkopen. Er is daarom een zoektocht naar een nieuwe aandeelhouder gestart. Wordt die niet binnen twaalf tot veertien maanden gevonden? Dan is het einde verhaal voor Nissan. Als potentiële investeerder wordt Honda genoemd, waarmee Nissan nu al samenwerking voor EV’s.
Tegenvallende verkoopcijfers
Overigens is Renault niet de enige reden dat Nissan in de problemen zit. Door tegenvallende verkoopcijfers, met name in Amerika, China en Japan, daalde de winst in de eerste helft van 2024 met 90 procent. Hopelijk weet het merk de rode cijfers toch recht te trekken, ze hebben ons immers nog een nieuwe Silvia beloofd.
Nieuwste Range Rover laat zich zien, waarom tussen de kamelen?
Lees ook:
- Deze te heet gewassen Nissan Skyline GT-R is eigenlijk een Suzuki en kost maar 3.624,95 euro
- Dit zijn de beste auto's van 2026 volgens vrouwen
- Deze occasion is niet alleen handig op wintersport, maar ook in Nederlandse steden
- Deze 23 jaar oude Nissan is een van de allerduurste tweedehands auto's van Nederland
Ook interessant
-
Deze EV is nu al een betaalbare occasion
-
Nieuwe remlichten in 2026 verplicht: waarom je wél moet schrikken als je dit ziet
-
Benzine duur? In dit Europese land betaal je nooit meer dan 1,34 euro per liter, zelfs niet langs de snelweg
-
Deze sportwagen van minder dan 45.000 euro komt nu eindelijk naar Europa
-
Bugatti-CEO: ‘Onze onderdelen zijn niet zó duur, koplamp kost maar 25.000 euro’
-
Waarom de DS N°4 Plug-in Hybrid een zwakke schakel is en heeft
-
Onderzoek toont aan: accu van elektrische auto verliest 2,3 procent per jaar, door snelladen verslechtert hij meer
-
Test op de rollenbank gaat helemaal fout: “Ik zou niet voor de schade betalen”
-
Getunede Supra wil imponeren, maar crasht voor de deur van Toyota-dealer
-
Deze te heet gewassen Nissan Skyline GT-R is eigenlijk een Suzuki en kost maar 3.624,95 euro
-
Elke rit kost je meer dan nodig: deze banden zorgen voor hogere brandstofkosten
-
Auto’s van Fiat mogelijk begrensd op 118 km/u om ze weer betaalbaar te maken: “Prijzen nu onnodig hoog”
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FStijn-Kuster1703-e1720450327879.jpg)