Dit is waarom Polestar nú pas auto’s mag verkopen in Frankrijk
Wat Polestar gepresteerd heeft, is knap. Vanuit het niets – nou ja, met steun van moederbedrijf Volvo – heeft het Chinees-Zweedse elektromerk een sterke positie op de automarkt veroverd. Behalve in Frankrijk, want daar lag Citroën dwars. De Franse fabrikant vindt het poolster-logo te veel op zijn eigen dubbele chevron lijken. Tot nu…
Niet dat de mening van Citroën is veranderd, overigens. Het merk vindt nog steeds dat het Polestar-beeldmerk (twee chevrons met de punten naar elkaar toe) te veel weg heeft van zijn dubbele chevron. Maar de strijdende partijen hebben een schikking getroffen, zo meldt de Franse krant Le Monde. Citroën heeft zijn klachten ingetrokken, waarschijnlijk in ruil voor enkele miljoenen euro’s uit Zweden. Case closed!
Polestar mocht in Frankrijk twee jaar lang geen auto’s verkopen
In juni 2020 ving Polestar nog bot bij de Franse rechter. Het merk moest Citroën 150.000 euro, plus proceskosten, betalen en mocht zes maanden het poolster-embleem niet in Frankrijk gebruiken. Die beperking is nooit opgeheven, dus heeft de Volvo-dochter in de afgelopen twee jaar geen auto’s verkocht bij onze verre zuiderburen. Zelfs de website moest uit de lucht.
Citroën wilde Polestar zelfs in heel Europa laten verbieden
Eerder dit jaar stapte Citroën naar het Europese hof om een verkoopverbod voor heel Europa te krijgen. Zover is het dus niet gekomen. Citroën en Polestar hebben een schikking getroffen.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F09%2Fcitroen_c5_aircross_174.jpeg)
Dus kunnen de Fransen nu eindelijk een Polestar 2 aanschaffen. Of een Polestar 3, 4, 5 of 6, want die modellen komen er ook nog aan in de komende paar jaar.
Van officiële racepartner van Volvo naar zelfstandig merk
Citroën gebruikt zijn logo al sinds 1919. Polestar was ooit een Zweeds raceteam, dat later de officiële racepartner van Volvo werd. Het bedrijf werd in 2015 ingelijfd door Volvo, waarna het een soort BMW M-equivalent werd, een performancelabel. Sinds een paar jaar is Polestar een zelfstandige fabrikant onder Volvo, dat op zijn beurt weer eigendom is van het Chinese Geely.
Lees ook:
- Explosieve stijging verkoop tweedehands elektrische auto's door oorlog Iran: "Simpele rekensom"
- Nederlandse BMW-rijder zit niet op te letten en rijdt snoeihard in op nietsvermoedende Polestar
- Afgeschreven leasebakken: Tesla Model 3 en Polestar 2 nu aantrekkelijk voor jou?
- Is de kofferbak van je Polestar 4 te klein? Geen nood, er komt ineens een 'stationwagon' aan
Ook interessant
-
Pas hiervoor op in België: dit kleine foutje met je banden kan je tijdens de vakantie 63,80 euro kosten
-
Even snel laden als tanken! Deze auto kan met 1.000 kW laden en is te koop in Nederland
-
Door hoge brandstofprijzen willen Nederlanders ineens wel elektrisch rijden: verkopen stijgen met 48 procent
-
Nieuwe Nissan Skyline op komst: gaaf, maar anders dan je denkt
-
PVV, KKK en NSB: deze kentekens zijn verboden in Nederland
-
De man achter deze nieuwe Jensen Interceptor kennen we ergens van
-
Duik in de prijslijst: dit kost de Mazda CX-6e in Nederland
-
Controversieel uiterlijk nieuwe Nissan Juke maakt reacties los: “Dat wilden we juist”
-
GT3-motor, handbak en minder dan 1.500 kg: Porsche 911 GT3 S/C is de droom van iedere cabriorijder
-
Nissan brengt nieuwe SUV met BMW-trekjes naar Europa: “Zo‘n model hebben we nu nog niet“
-
Diesel en benzine in Duitsland 17 cent goedkoper: dit bespaar je op een tank ten opzichte van Nederland
-
Porsche Cayenne Coupé breekt in tweeën na botsing met boom
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2Fa20221101-claudia-1468.jpg)