Dit is de fonkelnieuwe Seat Leon!
Seat heeft vanavond het doek van zijn belangrijkste model getrokken: de Seat Leon. Het nieuwe model is flink geëvolueerd, maar hangt ook sterk tegen de nieuwe Golf aan.
Van de vorige generatie Leon verkocht Seat ruim 2,2 miljoen exemplaren. Het succesnummer werkte ook goed in Nederland: vorig jaar kosten meer dan 151.000 Nederlanders voor het model. Nu heeft Seat het doek van zijn nieuwe middenklasser afgetrokken, die in het tweede kwartaal van dit jaar op de markt verschijnt.
Uiterlijk
Laten we beginnen bij het uiterlijk. De nieuwe Leon is typisch Seat, maar wel iets anders dan dat we van het merk gewend zijn. Waar andere en vorige modellen veel strakke lijnen en hoeken hebben en hadden, heeft de nieuwe Leon veel rondere vormen. Toch heeft de auto een spitse neus door z’n gedrongen led-koplampen en aflopende lijn. Die koplampen zijn bovendien iets verder naar achteren geplaatst, wat volgens Seat zelf zorgt voor een wenkbrauw-effect. Die led-techniek is overigens standaard voor deze nieuwe Leon.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F01%2F003-all-newseatleonfrdesirered.jpg)
Vooral de achterzijde van de nieuwe middenklasser is veel uitgesprokener dan zijn voorganger. Fraai is de doorlopende lichtunit in combinatie met de spoiler, die de Leon een vol en gedrongen uiterlijk geven. De geaccentueerde heuplijnen dragen daar ook aan bij. Al met al heeft de nieuwe Leon een sportief en agressief uiterlijk meegekregen.
Golf
Binnenin zien we de – verwachte – overeenkomsten met de nieuwe Volkswagen Golf. Ook in de Leon is het middelste touch screen het hart van de cockpit, dat op verschillende manieren te bedienen is. Het aantal fysieke knoppen is tot een minimum gehouden. Wel is het dashboard van de Leon wat soberder en degelijker dan die van de Golf.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F01%2F008-all-newseatleonfr.jpg)
Qua maatvoering is er ook het nodige aan de Leon veranderd. Op zowel de hatchback als de Sportstourer is de wielbasis met 5 centimeter gegroeid, waardoor de binnenruimte ook flink is toegenomen. De vijfdeursversie van de Leon (een driedeurs komt er niet) is in totaal met 8,6 centimeter gegroeid tot 4,37 meter. De Leon Sportstourer is 4,64 meter lang. Beide versies zijn 1,80 meter breed (-1,6 centimeter) en 1,45 meter hoog (-0,3 centimeter). De bagageruimte van de hatchback meet 380 liter, in de Sportstourer past 617 liter.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F01%2Fleon-sportstourer-fr-magnetic-tech-31-hq.jpg)
Cupra
In de neus vinden we een brede keuze aan motoren die vrijwel gelijk zijn aan die van de Golf. Dat betekent dat er diesel- en benzinemotoren zijn, net als een mild-hybride en plug-in hybride aandrijflijn. De 204 pk sterke PHEV komt ook in deze Leon beschikbaar. De aandrijflijn die Volkswagen in zijn Golf GTE stopt, komt in de Leon terug onder de naam Cupra. Verwacht wordt dat er nog een sterkere Cupra Leon met de toevoeging R komt. Denk daarbij aan zo’n 300 pk uit enkel een brandstofmotor en vierwielaandrijving.
De nieuwe Leon verschijnt in het tweede kwartaal van dit jaar op de markt. Prijzen worden in de aanloop naar de marktintroductie bekendgemaakt.
Lees ook:
Ook interessant
-
“Touchscreens horen niet in auto’s!” Zegt de man die touchscreens populair maakte
-
Grootste verlies sinds 2008! Bij dit automerk gaat op het moment weinig goed
-
Dronken man stapt na 8 glazen alcohol op passagiersstoel en laat auto zelf naar huis rijden
-
Sportieve Magma-lijn van Genesis voor Europa ontwikkeld: “Premiumklanten verwachten hier een performancelabel”
-
Ferrari brengt zeldzame gouden en zilveren munten uit vanaf 350 euro: geen zekere investeringen
-
De motor van deze auto moet iedere 50.000 km gereviseerd worden | Sjoerds Weetjes 491
-
Kleine schades leiden tegenwoordig tot hoge kosten: bij deze auto’s zijn reparaties het duurst
-
Zelfrijdende Tesla nu écht naar Nederland, maar je wordt voor de gek gehouden
-
Dit is de populairste caravantrekker van 2025, maar wij weten een betaalbaarder alternatief
-
Dit stuur wordt per 2027 verboden in China: volgens onderzoek werkt airbag slechter
-
Kun je straks nog autorijden zónder AI aan boord? “Nu zijn die systemen soms nog beroerd”
-
Politievlogger deelt foute tip die je boete van 320 euro kan opleveren: “Dit moet hij rechtzetten”
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2FSchermafbeelding-2019-07-29-om-16.48.15.png)