Deze elektrische Opel koop is nu betaalbaar als occasion
Het aanbod EV-occasions groeit snel. Natuurlijk zijn daarbij merken die veel aandacht voor zich opeisen. Kritisch als we zijn, kijken we net even verder. Voor vijftien mille is best een praktische, SUV-achtige, volledig elektrische auto te vinden. Denk bijvoorbeeld eens aan de Opel Ampera-e.
Het occasionaanbod is enorm. Bij een dealer, via Gaspedaal.nl en zelfs op Facebook, overal kun je betaalbare tweedehands auto’s vinden. Autovisie selecteert wekelijks de drie beste occasions in een segment.
Elektrische auto voor 15.000 euro
Deze week gaan we op zoek naar een elektrische auto voor 15.000 euro. Ditmaal lichten we de Opel Ampera-e uit. Vind je deze occasion niets? Kijk dan eens naar de concurrenten van dinsdag en donderdag.
Opel Ampera-e (2017 – 2020)
Net als zijn voorloper, nog zonder die ‘-e’, ligt de basis van deze Opel bij Chevrolet, ofwel General Motors. In 2020 zijn die oude banden ruw verbroken en dus verdween deze Ampera-e weer uit de showroom. Jammer, want het was een prima auto in zijn soort. Hij is lekker ruim, ook achterin en is vooral mooi comfortabel. De bagageruimte meet 381 liter, helaas is er geen apart vak voor de laadkabel.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F08%2Fopel_ampera-e_65.jpeg)
Het zeer moderne dashboard vraagt even gewenning, maar werkt dan juist heel fijn. Het verbruik ligt netjes rond 17 kWh/100 km, wat een actieradius van zo’n 350 km inhoudt. Bij de Opel-dealer in Leiden staat een zwarte ‘Business Executive’ (2019, 78.000 km) voor 14.930 euro.
Hier moet je op letten bij de occasion
Bij de Ampera-e zijn geen specifieke klachten bekend. Precies als bij de andere elektrische auto’s wil de stekker soms niet loskomen. Daarvoor bestaat een oplossing binnen de auto, het instructieboekje is hierbij een goede leidraad.
Zweedse sportcoupé is betaalbare en wegenbelastingvrije occasion
Lees ook:
Ook interessant
-
Door deze stomme fout mag Tesla dit model niet meer zo noemen
-
Haal de pinpas maar tevoorschijn, want deze compacte elektrische Kia ga jij kopen
-
Is deze Mazda CX-6e het betere alternatief voor de Tesla Model Y?
-
Eerste kilometers in veelbelovende Cupra Raval bewijzen: dit wordt een leuk smijtkarretje
-
Vind je actieradius belangrijk? Dan móét je deze optie aanvinken bij je elektrische auto
-
Autovisie Supertest 2025: Waar de Zeekr 001 schandelijk faalt, schittert de Lucid Air Sapphire
-
Elektrische auto? Zoveel extra wegenbelasting moet je in 2026 betalen
-
Deze elektrische auto kost 425.000 euro, maar komt slechts 80 kilometer ver
-
Drie jaar geleden kostte deze luxe BMW nog 100.000 euro, nu minder dan een Renault Scenic
-
Autovisie Supertest 2025: De Alpine A290 GTS schittert, maar zou 100 pk meer mogen hebben
-
Laadkabel vastgevroren: dit moet je absoluut niet en wel doen
-
Zes maanden in de Kia EV3: zo weinig valt er aan te merken op het elektrische succesnummer