Dacia kondigt volledig nieuw model aan: dit is wanneer-ie komt
Dik twee jaar geleden maakte Dacia ons lekker met een nieuwe, stoere SUV. Inmiddels weten we wanneer-ie komt, maar we moeten nog wel even wachten.
Vandaag geeft Dacia meer informatie over de toekomst in diens productiefaciliteiten én de komst van diens nieuwe model. Het gaat om een auto in het C-segment, een segment dat Dacia al langer wil betreden. Dat deed het onlangs met de Jogger, maar daar komt dus een SUV bij.
Langer dan de Duster
Het gaat om de productieversie van de Dacia Bigster. Die auto lieten de Roemenen al in 2021 zien en vandaag meldt de fabrikant dat het de auto in 2025 gaat produceren. De Bigster is een 4,6 meter lange SUV die op de CMF-B-bodemsectie staat. Daarmee is-ie zo’n 30 centimeter langer dan de Duster. De Bigster is er straks met verschillende aandrijflijnen, waaronder een hybride, en als vierwielaandrijver.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F01%2FR-DAM_1160038.jpg)
Overigens noemen wij hem nu Bigster, maar de kans is groot dat het uiteindelijke model niet zo heet. Dacia liet in 2021 al doorschemeren dat het zocht naar een andere naam voor de nieuwe SUV. Mogelijk kiest het voor een naam die een connectie heeft met de natuur en vrijheid. Welke dat is geworden, is echter nog niet duidelijk. Misschien is het nog op zoek. Het heeft immers nog even de tijd.
Van Roemenië naar Marokko
De Dacia Bigster zal straks geproduceerd worden in thuisland Roemenië. Daar rolt nu ook de Jogger van de band, maar de autobouwer zal dat model straks ook in diens Marokkaanse fabriek in Tanger assembleren. Daar ziet ook de populaire Sandero (en de technische broer van die Jogger) het levenslicht. De gedeeltelijke verplaatsing van de Jogger-productie moet ruimte maken voor de ‘Bigster’. De productie van de Duster, Logan en Sandero Stepway vindt altijd nog in Roemenië plaats.
Lees ook:
- Duik in de prijslijst: dit kost de goedkoopste nieuwe auto van Nederland
- In dit buurland kost de een nieuwe elektrische auto nog geen 12.000 euro! Kan dit ook in Nederland?
- Deze 3 occasions zijn verrassend goede offroaders en verbazen Defender-rijders
- Deze kleine (en spotgoedkope) elektrische auto gaat Nederland mogelijk overspoelen
Ook interessant
-
Doorrijtaks: rij je door dit land naar de wintersport, dan kun je in de toekomst een flinke boete krijgen
-
Nederlandse politie laat ineens ruige 4×4’s zien: busjes met 3,0-litermotor zijn redder in nood
-
Duik in de prijslijst: dit kost de Lucid Gravity in Nederland
-
Nieuwe remlichten in 2026 verplicht: waarom je wél moet schrikken als je dit ziet
-
Benzine duur? In dit Europese land betaal je nooit meer dan 1,34 euro per liter, zelfs niet langs de snelweg
-
Deze sportwagen van minder dan 45.000 euro komt nu eindelijk naar Europa
-
Bugatti-CEO: ‘Onze onderdelen zijn niet zó duur, koplamp kost maar 25.000 euro’
-
Waarom de DS N°4 Plug-in Hybrid een zwakke schakel is en heeft
-
Onderzoek toont aan: accu van elektrische auto verliest 2,3 procent per jaar, door snelladen verslechtert hij meer
-
Test op de rollenbank gaat helemaal fout: “Ik zou niet voor de schade betalen”
-
Getunede Supra wil imponeren, maar crasht voor de deur van Toyota-dealer
-
Deze te heet gewassen Nissan Skyline GT-R is eigenlijk een Suzuki en kost maar 3.624,95 euro
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2FSchermafbeelding-2019-07-29-om-16.48.15.png)