Citroën roept tienduizenden Nederlandse auto’s terug om veiligheid
Citroën roept in Europa maar liefst 869.000 auto’s terug om een veiligheidsprobleem. Ook in Nederland moeten tienduizenden auto’s terug naar de garage.
Het gaat om een serieus probleem met airbags van het Japanse bedrijf Takata die tussen 2009 en 2019 in Citroën C3’s en DS 3’s zijn gebouwd. “Bij een ongeluk kán het zijn dat zo’n airbag intensiever ontplooid dan de bedoeling is, waardoor de airbag scheurt. Dit kan letsel of erger tot gevolg hebben”, legt een woordvoerder van Stellantis uit aan Autovisie.
Terugroepactie voor ruim 45.000 Nederlandse auto’s
Omdat dit probleem getriggered kan worden in een warm klimaat met hoge luchtvochtigheid, adviseerde Citroën de betreffende automobilisten in een deel van Zuid-Europa zelfs om onmiddellijk te stoppen met rijden. Volgens Stellantis is 90 procent van de Zuid-Europese probleemgevallen inmiddels geholpen.
“In Nederland geldt geen stop driving-campagne. Hier gaat het om een reguliere terugroepactie omdat het klimaat veel minder van invloed is.” Bij deze terugroepactie wordt prioriteit gegeven aan de oudere modellen, omdat de chemische bestanddelen zich na langere tijd anders gaan gedragen.
Hollywood-ster wijst bod van 25 miljoen dollar op zijn auto af
In Nederland gaat het om 45.475 auto’s waarvoor de terugroepactie geldt. Met de eigenaren van de desbetreffende voertuigen wordt door Citroën contact opgenomen om het probleem te verhelpen.
Eerste terugroepacties Citroën vonden al in 2019 plaats
Als het probleem geldt voor auto’s die 2009 en 2019 van de band rolden, is er dan niet veel te laat aan de bel getrokken? Nee, stelt moederbedrijf Stellantis. Hoewel de problemen met Takata-airbags al ruim tien jaar bekend zijn, verzekerde het Japanse bedrijf dat airbags gefabriceerd in Europa in orde waren.
Nederlanders in de fout: hoe je wél mistlampen moet gebruiken
Toen in 2019 toch met deze airbags incidenten plaatsvonden in warme gebieden, zette Stellantis deze terugroepactie op touw, zo stelt het. Wel duurde het nog enkele jaren voordat de stop driving-campagne voor Zuid-Europa werd gehouden.
Lees ook:
Ook interessant
-
Beschonken taxichauffeur vervoert 8 passagiers, waarvan 3 in de kofferbak
-
Alleen subsidie op EV’s die voor 70% Europees zijn: EU-plannen maken het Chinese concurrentie lastig
-
Renault Clio vs. Seat Ibiza: deze hatchback met bezinemotor is het best
-
180.000 euro, appartement en een Toyota Corolla: gouden medaille-winnaars krijgen mooie prijzen
-
Nederlandse overheid haalt bijna 923 miljoen euro aan boetes binnen: deze bekeuring leverde het meeste op
-
Nieuwe Porsche voor minder dan 20.000 euro: smaakgevoelige elektrische auto duikt op in Italië
-
32 procent meer bestuurders gepakt voor rijden onder invloed van drugs en medicijnen
-
Krankzinnige Mercedes lijkt een ChatGPT-creatie, maar deze 800 pk-sterke klassieker rijdt echt rond
-
Worden occasions in 2026 goedkoper? Dit laat de prijsindex zien
-
Hyundai heeft bedenkingen bij waterstof: “Heeft het potentie in de nabije toekomst? Niet echt”
-
Opnieuw moeten 225.000 Stellantis-rijders auto laten staan wegens gevaarlijke fout
-
Twee ufo’s en een raket: dit museum verkoopt een aantal bizarre klassieke auto’s
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FSchermafbeelding-2024-07-08-om-15.23.25-e1720450180299.png)