Chinees automerk doet beroemde Schumacher-tunnelstunt na: valt de auto niet naar beneden?
Automerken proberen op allerlei manieren aandacht te trekken. Vooral nieuwe merken willen zich bewijzen. Het Chinese Voyah haalt daarom een stunt van Mercedes en Michael Schumacher van stal.
Schumacher reed ooit in een Mercedes-Benz SLS AMG over de kop door een tunnel. Een fantastische marketingstunt natuurlijk. Voyah probeert op dezelfde manier indruk te maken.
Voyah Passion S over de kop
Het merk heeft met de Passion S namelijk een auto met sportieve ambities geïntroduceerd. Volgens Voyah is de stunt in Wuhan uitgevoerd met een productieversie van de auto.
Op zich is de stunt niet eens zo ingewikkeld. Het is vooral een kwestie van voldoende snelheid, de juiste boog en heel precies sturen. Spannend is het natuurlijk wel. Stuur je te veel of rijd je niet hard genoeg, dan kan de auto zomaar naar beneden vallen.
Een gebrek aan snelheid zal alleen niet snel het probleem zijn geweest. De Voyah Passion S heeft immers 647 pk en kan dus eenvoudig de benodigde snelheid van ongeveer 130 km/h halen. Daarmee blijft vooral de vraag over: is dit echt een unieke stunt, of kan bijna iedere krachtige EV dit tegenwoordig met de juiste berekeningen en een dappere bestuurder?
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FStijn-Kuster1703-e1720450327879.jpg)