Batterijwissels de toekomst? Nio sluit deal met Volvo-fabrikant
De batterij van je elektrische auto wisselen voor een volle. Slechts bij een enkele elektrische auto in Europa is het mogelijk. In de toekomst komt hier wellicht verandering in. Nio sluit namelijk een deal met Volvo-fabrikant Geely.
Nio kan je kennen van de ET5 en de EL7. Het unique selling point van de Chinese fabrikant is verwisselbare accu’s. Hoewel lang niet iedereen daarin gelooft, wordt er flink in geïnvesteerd.
Nio gaat samenwerken met Geely
Zelfs in Nederland zijn er als stations waar je de batterij van jouw Nio kan wisselen. Wereldwijd heeft het merk al 2.100 stations in gebruik.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F11%2FGeelyNIO_2.jpg)
Ook Geely is al bezig met batterijwissels. De giga-fabrikant heeft 300 stations. Echter, de focus lag bij Geely meer op het bouwen van auto’s. De fabrikant is verantwoordelijk voor merken als Volvo, Lotus, Zeekr, Lynk en Co, Smart en Polestar.
Geely en Nio slaan nu de handen ineen om zich te richten op batterijstandaarden, wisseltechnologie, de uitbreiding en invulling van het batterijwisselnetwerk, de ontwikkeling van batterijwisselmodellen en het beheer van batterijen. Kortom, alles wat te maken heeft met een batterijwisssel.
Met je Volvo naar een batterijwisselstation
De bedrijven gaan samen twee batterijwisselstandaarden voor particuliere auto’s en bedrijfswagens ontwikkelen, zo laat Nio weten. Dit zou betekenen dat er een batterijwisselsysteem komt dat geschikt is voor auto’s van meerdere merken. Kan je dan ooit met je Volvo naar een Nio-batterijwisselstation?
Wil je op de hoogte blijven van al het nieuws rondom batterijwissels? Abonneer je dan op de Autovisie Nieuwsbrief.
Lees ook:
Ook interessant
-
Duurtest Leapmotor B10: is dit de beste elektrische auto voor 30.000 euro?
-
Volkswagen Tayron en Tiguan ineens fors goedkoper: dit kosten ze in Nederland
-
Honda neemt verlies van 13,5 miljard euro en schrapt plots zijn elektrische auto’s, wellicht was ‘0’ niet de juiste naam
-
Raar! Deze nieuwe Ferrari heeft een ‘spoiler’ ín het interieur
-
Max Verstappen niet enige Nederlander tijdens F1 Shanghai: Esmee (20) – “Ontevreden als ik niet win”
-
BMW-topman: “50.000 mensen bestelden onze nieuwe SUV zonder erin te hebben gereden”
-
Nieuwe motie moet redding zijn voor youngtimers: “Dit zou enorm goed nieuws zijn”
-
Benzine duur door oorlog Iran, maar zo tank je wél goedkoop: “Scheelt 100 euro per 1.000 kilometer”
-
Nieuwe Alpine A110 zou alleen als EV komen: “We werken nu toch aan brandstofmotor”
-
Duik in de prijslijst Hyundai Nexo: dit kost de waterstofauto in Nederland
-
Geen busje, maar ‘grand limousine’! De Mercedes VLE is een rijdende huiskamer en bioscoop in één
-
Vijf cilinders, instelbare schroefset en 400 pk: competition limited is Audi RS 3 voor fijnproever
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FStijn-Kuster1703-e1720450327879.jpg)