Aiways U5 vs. Volkswagen ID.4: Chinese start-up versus een Duitse gigant
Kan een ambitieuze jongeling de langverwachte elektrische SUV van een machtige reus bedreigen? Ofwel de Aiways U5 versus de Volkswagen ID.4.
Fotografie: Martijn Bravenboer
Met zijn aanlokkelijke prijs is de Aiways U5 in elk geval interessant. Voor 41.850 euro levert het merk een 204 pk en 310 Nm sterke elektromotor in combinatie met een accupakket dat een netto-inhoud heeft van 63 kWh. Daarmee is een actieradius van 400 kilometer haalbaar volgens de WLTP. Bij het vertrouwde Volkswagen is de ID.4 vanaf 47.340 euro leverbaar met eveneens 204 pk en 310 Nm. De achterwielaangedreven ID.4 1st heeft een accupakket met een bruikbare capaciteit van 77 kWh om tot een actieradius van 501 kilometer te komen.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F01%2FID4-vs-U5-23.jpg)
Hamerhaai
De ruim tien centimeter langere Aiways U5 ziet er naast de Volkswagen ID.4 traditioneler gestileerd uit. Een echte SUV met strakke lijnen en een soort van hamerhaai-achtige frontpartij, terwijl de kont aan Koreaanse SUV’s doet denken. De Volkswagen maakt visueel duidelijk onderdeel uit van de elektrische brigade die met de ID.3 werd afgetrapt. De windtunnel was zijn designer.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F01%2FID4-vs-U5-30.jpg)
Chinees-Duitse knoppen
Aiways maakt in het interieur zichtbaar gebruik van Duitse toeleveranciers Stuurkolomstengels, buitenspiegelverstelling en de knopjes op het stuurwiel kennen we uit oudere VAG-auto’s. Dat ziet er allemaal keurig uit, maar de afwerking is alleen grof. Er zijn nog updates nodig om het multimediasysteem te laten functioneren. Apple Carplay werkt bijvoorbeeld nog niet. Over software-uitdagingen kunnen ze bij Volkswagen meepraten, want die zorgden ervoor dat de ID.3 verlaat op de markt kwam. De ID.4 heeft bij zijn introductie wel de gewenste smartphone-connectiviteit en een multimediasysteem dat goed, maar niet feilloos werkt.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F01%2FID4-vs-U5-103.jpg)
Bedreiging?
De basis van de Aiways is dus aantrekkelijk, want de U5 is aardig vormgegeven en is ontzettend ruim. Maar is hi daarmee ook een bedreiging voor de Volkswagen ID.4? Lees de volledige test met alle praktijkcijfers, over laadcapaciteiten en het verbruik, die je moet weten in Autovisie Magazine nummer 2, dat nu in de winkel ligt.
Lees ook:
Ook interessant
-
Honda neemt verlies van 13,5 miljard euro en schrapt plots zijn elektrische auto’s, wellicht was ‘0’ niet de juiste naam
-
Raar! Deze nieuwe Ferrari heeft een ‘spoiler’ ín het interieur
-
Max Verstappen niet enige Nederlander tijdens F1 Shanghai: Esmee (20) – “Ontevreden als ik niet win”
-
BMW-topman: “50.000 mensen bestelden onze nieuwe SUV zonder erin te hebben gereden”
-
Nieuwe motie moet redding zijn voor youngtimers: “Dit zou enorm goed nieuws zijn”
-
Benzine duur door oorlog Iran, maar zo tank je wél goedkoop: “Scheelt 100 euro per 1.000 kilometer”
-
Nieuwe Alpine A110 zou alleen als EV komen: “We werken nu toch aan brandstofmotor”
-
Duik in de prijslijst Hyundai Nexo: dit kost de waterstofauto in Nederland
-
Geen busje, maar ‘grand limousine’! De Mercedes VLE is een rijdende huiskamer en bioscoop in één
-
Vijf cilinders, instelbare schroefset en 400 pk: competition limited is Audi RS 3 voor fijnproever
-
Jutta Leerdam krijgt peperdure G-Klasse van vriend Jake Paul, dit kost haar tweede auto
-
Mercedes gaat nieuw platform bouwen met techniek van het Chinese Geely
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2Fa20221101-claudia-1549.jpg)