Klok kijken in de Lexus IS | Sjoerds Weetjes 253
Hoe noemen we de analoge instrumentariums van auto’s ook wel eens? Klokkenwinkels vanwege de verschillende ronde meters. Voor de Lexus IS werd die benaming wel heel letterlijk genomen. Daar was slechts één persoon verantwoordelijk voor.
De Lexus IS werd onder verantwoordelijkheid van Nobuaki Katayama uitgewerkt. Hij nam het project in 1994 aan en kreeg de opdracht een sportsedan te ontwikkelen. Het model werd in de arena met de Mercedes C-Klasse, Audi A4 en BMW 3 Serie losgelaten. Dat was in 1998! Toen stelde Lexus de grote middenklasser voor.
Stempel drukken
Niet alleen drukte Katayama zijn stempel op het ontwerp van de auto en heel nadrukkelijk op de rijkwaliteiten van de sportsedan, hij bepaalde ook hoe het instrumentarium van de Lexus IS er uiteindelijk uit ziet. Hoe dat zit vertelt Autovisie-redacteur Sjoerd van Bilsen je in aflevering 253 van Sjoerds Weetjes. Hij vertelt niet alleen waar het idee vandaan komt, ook waartoe het resulteerde.
Sjoerds Weetjes
Sjoerds Weetjes is een vaste videorubriek van Autovisie, dat naast een website, een Youtube-kanaal ook een tweewekelijks magazine met nieuws, reportages, tests en achtergrondinformatie. In elke aflevering behandelt Sjoerd een specifiek onderwerp, wat een compleet nieuw model, een onderdeel of een achtergrondverhaal is dat niet eerder is verteld. Sjoerd gaat een stapje verder dan de gebruikelijke folder en praat je ook bij over de geheimen tijdens de ontwikkeling van een nieuw model. Zo verklaarde Sjoerd eerder het gebruik van camouflagemateriaal, toonde hij aan hoe prototypes worden opgebouwd, liet hij zien waarom het een omslachtige klus is om de ruitensproeiervloeistof van een Alfa 4C bij te vullen, legde hij uit waar al die Benz Patentwagens vandaag komen en bracht hij als eerste de Ferrari 296 GTB voor de camera.
Peters Proefrit
Autoliefhebbers bekijken natuurlijk ook Peters Proefrit op Youtube.com en Autovisie.nl.
Lees ook:
Ook interessant
-
RAI: ‘In iedere stad moet de snelheidslimiet omlaag naar 30 km/h’
-
Oud VW-busje maakt Tesla Cybertruck genadeloos af in offroadtest
-
Zie hoe Ford Mustang ook met halve V8 in de kreukels eindigt
-
Binnenkort zie je deze Hyundai Ioniq 5 eN1 Cup-auto op het circuit
-
Waarom deze Ferrari LaFerrari eruitziet als een Duitse taxi
-
Deze Bugatti Chiron is straks letterlijk van een oud vrouwtje geweest
-
De Tesla Cybertruck komt wél naar Nederland en dat zit zo
-
AliExpress-versie van de Porsche Panamera komt naar Nederland
-
Je raadt nooit welke F1-coureur deze gepimpte Toyota Supra bezit
-
Nieuwe pick-up van Fiat is goedkoper dan Volkswagen Polo
-
Het Audi-logo kan levensgevaarlijk zijn! Niet doorslikken dus…
-
Waarom de Renault Vel Satis al vanaf het begin gedoemd was | Sjoerds Weetjes 377