Deze occasion wil je: Chevrolet Corvette C3, ‘een hondstrouwe labrador’
Autovisie is altijd op zoek naar occasions voor de liefhebber en spit daarom de lijsten van verkoopsite Gaspedaal.nl door. Ditmaal vonden we een Chevrolet Corvette C3.
In 1969 kwam de C3-generatie van de Chevrolet Corvette op de markt. De carrosserie en het interieur werden herzien ten opzichte van de C2-modellen, maar de V8-motoren en het chassis bleven hetzelfde.
Plastic fantastic
Het interieur vond Autovisie, dat in 2021 nog met de Corvette C3 Convertible reed, allesbehalve een upgrade. “In het interieur heeft het overvloedige chroomwerk van de C2 plaatsgemaakt voor plastic fantastic met wat nepfineer.”
“Heel even overheerste teleurstelling, omdat de C3 de tierlantijntjes van weleer miste. De jaren van tonnen chroom en vinnen tot de hemel waren echter definitief voorbij. […] Ook al blinken zijn bumpers, dorpels en wielen feller dan een spiegel, toch verleidt deze C3 voornamelijk met voluptueuze, doch volledig uitgebalanceerde vormen en proporties, die ondeugend knipogen naar het befaamde Coca Cola-flesje.”
“GM snapte als geen ander dat er onbeschoft veel geld viel te verdienen met smakelijke opties en de gemiddelde catalogus was dan ook dikker dan een telefoonboek. Vooral het aanbod aan motoren en versnellingsbakken was verpletterend en van zeven beschikbare achterbrugverhoudingen krijgen zelfs Formule 1-coureurs keuzestress.”
Een heerlijke échte Amerikaan
“Al is het wel retecool om op de bestelbon een ‘rockcrusher’, een ‘heavy-duty’, ‘close-ratio’ manuele vierbak aan te vinken. Voorin lag altijd een V8, aanvankelijk variërend van een 5,4-liter 327 cu ‘small block’ met 350 pk, tot een rits 7-liter ‘big blocks’ die tot 435 pk leverden.”
“Om de sportieve intenties duidelijk te maken bestaat het Corvette-logo naast de Chevrolet-vlag uit een racevlag. De dubbelloops achterlichten vonden hun Europese tegenhanger bij Ferrari.”
“Terwijl Engelse of Italiaanse tijdgenoten vaak nukkig zijn, serveert dit ‘hok’ autorijden op zijn eerlijkst: gewoon gas erop, schakelen en gáááááááán, in iedere porie genietend van die blaffende V8 en de ruggengraat-krommende bak koppel die bij ieder toerental onder het gas schuilt. Het wordt allemaal zo gul geserveerd, dat zelfs gedistingeerde culturo’s vanzelf Dukes of Hazzard-gewijs gaan ‘yeehaa-en’. Niettemin blijft dit geweld eenvoudig beheersbaar. Hij is als een goeiige, hondstrouwe labrador: altijd hongerig naar avontuur, zelf nauwelijks beseffend hoe beresterk hij is.”
De Chevrolet Corvette C3 occasion
Autovisie vindt een Chevrolet Corvette C3 Convertible als occasion met iets meer dan 35.000 kilometer op de teller. De Amerikaan heeft een V8 met een slagvolume van 350 cu (5,7 liter).
De Corvette komt uit 1974 en is in 1990 ingevoerd in Nederland. Voor de Corvette vraagt de verkoper 27.500 euro.
Lees ook:
Ook interessant
-
Vijf luxeauto’s die je nu als occasion koopt voor weinig
-
Deze razend populaire occasion is zeven jaar oud, maar oogt als nieuw
-
Aan deze bruikbare occasion gaat eigenlijk nooit iets kapot
-
Stijlvolle Volvo met Nederlands design is nu betaalbare occasion
-
Deze bestseller is nu een heerlijke occasion
-
Franse luxe voor een habbekrats: Citroën C6 vs. Renault Vel Satis
-
Ford Focus RS koop je nu voor het geld van een Polo
-
Unieke Britse sportwagen te koop in Nederland: puurder dan Lotus
-
Zuinige Japanner blijkt betaalbare en betrouwbare occasion
-
Bijna nieuwe elektrische auto nu te koop voor 20.000 euro
-
De occasionmarkt was in 2024 enorm groot (en erg traditioneel)
-
Betaalbaar en zuinig: deze occasion is een slimme koop