Waarom Volkswagen niet wil dat je de ID. Buzz in twee kleuren bestelt
Hartstikke leuk ding, zo’n Volkswagen ID. Buzz, vooral in een two-tone-kleurstelling. Maar Volkswagen heeft eigenlijk liever niet dat je het elektrische busje in zo’n uitvoering bestelt. Door problemen met de toelevering kunnen ze er niet genoeg bouwen.
De wachttijd voor een dik in de opties zittende Volkswagen ID. Buzz is krankzinnig. Als je er nu eentje reserveert, ben je pas over anderhalf jaar aan de beurt, zo meldt het Britse Autocar.
Zo krijg je je Volkswagen ID. Buzz eerder
Achttien maanden levertijd dus! Je moet er maar op willen wachten. En dat willen sommige kopers dan ook niet. VW geeft ze daarom de mogelijkheid om hun auto sneller te krijgen, maar dan moeten ze wel compromissen sluiten.
Volkswagen ID. Buzz omtoveren tot camper? Het kan al vanaf 3000 euro
Die mooie tweekleurige carrosserie? Weg ermee! Want als je kiest voor gewoon ‘saai’ één enkele carrosseriekleur, dan heb je je ID. Buzz al na zeven maanden op de stoep staan.
Het lijkt er bovendien op dat VW mensen probeert te ontmoedigen om de two-tone-lak te bestellen. Vorig jaar kostte de optie nog 1800 euro. Inmiddels betaal je er maar liefst 2830 euro voor. Oef!
Kies niet het Multimedia Pakket Plus
Maar goed, er is nog een mogelijkheid om de ID. Buzz eerder in je grijpgrage handen te krijgen. Kies niet het 1630 euro kostende Multimedia Pakket Plus. Want daarvoor zijn niet genoeg chips, zo meldt VW.
De fabrikant zegt hard te werken om de productieachterstand in te halen. “We hopen dat we dit jaar verbeteringen gaan zien in de aanlevering van onderdelen.”
Volkswagen ID. Buzz vanaf 71.490 euro
In Nederland is de Volkswagen ID. Buzz allerminst goedkoop. Hij is er momenteel vanaf 71.490 euro. De ID. Buzz heeft een 77 kWh-batterij, een 204 pk sterke elektromotor en een actieradius van maximaal 410 kilometer.
Geen Audi RS3 of RS6, ABT maakt eerste brute Volkswagen camper
Op termijn komt er ook nog een ‘sportievere’ GTX-variant, een versie met langere wielbasis en waarschijnlijk ook nog een iets betaalbaarder instapmodel. De ID. Buzz is er ook als bedrijfswagen.
Lees ook:
Ook interessant
-
Volkswagen komt toch niet met ID.2: zo heet de elektrische Polo
-
Alle nieuwe auto’s van 2026 (deel 5): goedkope Tesla en Xpeng P7
-
CJIB moet mogelijk 500 miljoen euro aan boetes terugbetalen: “De verhoging van het boetebedrag is ronduit misdadig”
-
Dit zijn de 6 veiligste auto’s van 2025 – en deze twee scoren het slechtst
-
Mercedes-Benz gaat 13.000 woningen bouwen in gigantische eigen stad: waarom doen ze dit nu?
-
Worden rijinstructeurs binnenkort vervangen door drones? Dit is het futuristische idee van Porsche
-
Waarom een Ford-medewerker een opgestoken middelvinger kreeg van president Trump
-
Deze legendarische sportauto uit de 60s probeert voor de zoveelste keer een comeback te maken
-
Dat deze Amerikaanse auto al na twee jaar van de markt verdwijnt, is de schuld van Trump
-
Handen los en ogen (even) dicht! Ford zet in 2028 grote stap richting autonoom rijden
-
Duik in de prijslijst: dit kost de goedkoopste nieuwe auto van Nederland
-
Meer dan 30.000 Volvo EX30’s moeten terug naar dealer: “Dit kan leiden tot brand in de accu”
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2Fa20221101-claudia-1468.jpg)