Vanaf juli wordt de Toyota GR Supra een stuk leuker
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F03%2F02-Toyota-breidt-GR-Supra-3_0-uit-met-exclusieve-nieuwe-Jarama-Racetrack-Edition.jpg)
Toyota gaat de verkoop van de GR Supra een nieuwe impuls geven. Niet door, zoals eerder, een extra motorversie aan het leveringsprogramma toe te voegen, maar door een handgeschakelde versie te introduceren. In juli start de productie van de types met handbak. Dat blijkt uit interne informatie.
De Toyota GR Supra staat nu op de prijslijst met een vier- en een zescilinder turbomotor. De beide krachtbronnen zijn er alleen met een achttrapsautomaat (inclusief schakelflippers). Maar ondanks dat Toyota duidelijk geen handbak in het programma heeft, krijgen dealers er wel vragen over. Genoeg blijkbaar om de transmissie aan het gamma toe te voegen. De Japanse autobouwer brengt de handgeschakelde versie voor het modeljaar 2023. De bak komt niet beschikbaar voor beide motorversies, maar alleen voor de zescilinder. In dat model wordt de achttrapsautomaat vervangen door een handbak met zes verzetten.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F03%2F05-Toyota-breidt-GR-Supra-3_0-uit-met-exclusieve-nieuwe-Jarama-Racetrack-Edition.jpg)
Voor zescilinderversie
Eerder liet Toyota weten de GR Supra alleen met automaat te leveren. Daar komt de fabrikant dus op terug. Daarnaast levert BMW in het zustermodel ook alleen een automatische transmissie. Tenminste, op de zescilinderuitvoering. De Z4 is met handgeschakelde bak gebouwd. De Japanners kiezen in dit geval voor de zescilinderversie.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F03%2F03-Toyota-breidt-GR-Supra-3_0-uit-met-exclusieve-nieuwe-Jarama-Racetrack-Edition.jpg)
Amerika en Japan
Naar verluidt kondigt Toyota de handbak eind volgende maand aan, waarna twee maanden later de productie van start gaat. De verkoop start in onder andere Amerika en Japan in oktober. Of de aandrijflijn ook in Nederland beschikbaar komt, is nog de vraag. De vraag is natuurlijk of er voldoende vraag naar een handgeschakelde transmissie is. De belangstelling voor de GR Supra is sowieso niet groot in ons land. Ten tweede; om de versie financieel aantrekkelijk in de markt te zetten, is een lagere CO2-waarde voor de handbak ten opzichte van de automaat belangrijk. De importeur zit eerder op een lagere prijsstelling te wachten, dan op een duurdere versie.
Lees ook:
Ook interessant
-
Ook deze Ferrari Monza SP1 van LEGO kun jij niet betalen
-
Voor 267.826 euro is deze simpele Lada Niva-occasion van jou
-
Autovisie Kennisquiz: Le Mans (deel 1/2)
-
Rekeningrijden kost werkende Nederlander veel geld
-
Is de elektrische Caterham Seven nog steeds een lichtgewicht?
-
De nieuwe Aston Martin DB12 vergeet even dat Ferrari bestaat
-
BMW trekt het doek van de nieuwe 5-serie én i5
-
Duik in de prijslijst: de Hyundai Kona
-
De vernieuwde Opel Corsa: grootste probleem nu opgelost?
-
Je raadt nooit hoe extreem duur deze 1000+ pk sterke Amerikaanse occasion is!
-
Gaat de BMW Z4 Coupé toch wel in productie?
-
Alfa Romeo-fan maakt vijfdeurs Brera